Каталог матеріалів

Урок №55 для 5 класу з літературного читання за В. Архиповою - Володимир Винниченко «Федько-халамидник». Композиційні та сюжетні особливості прозових творів.

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________.20___ року

Конспект уроку Української літератури з використанням підручника «Українська література». Автори: Архипова В. П., Січкар С. І., Шило С. Б. (2022)» для 5 класу.

Урок №055. Володимир Винниченко «Федько-халамидник». Композиційні та сюжетні особливості прозових творів

Мета: формувати предметні компетентності: знати цікаві епізоди з життя письменника, зміст оповідання; виразно і вдумливо читати ключові епізоди; визначати риси характеру Федька і Толі, коментувати їх; розвивати зв’язне мовлення, уміння аргументовано доводити власну думку; висловлювати своє ставлення до літературних героїв; визначати причиново-наслідкові зв’язки між фактами і явищами; формувати навички роботи з інформацією в мобільних додатках, розвивати пізнавальний інтерес в інформаційному середовищі (інформаційно-цифрова компетентність); розвивати критичне мислення, толерантно, аргументовано й грамотно висловлювати власну думку, сприяти усвідомленню найважливіших цінностей моралі та етики, що роблять людину духовно багатою і щедрою на добро, порядність, чесність (соціальна та громадянська компетентності).

Очікувані результати: учень розкриває актуальність літературних творів у контексті викликів сучасності та власних життєвих потреб.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Слайд 2. Організація класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

Слайд 3. Організація класу. Емоційне налаштування.

АОЗ (актуалізація опорних знань)

Слайд 4. Флешбек.

Слайд 5. Словникова робота.

Слайд 6. Флешбек.

Слайд 7. Рухлива вправа для очей.

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 8. Переказ епізодів твору, які найбільше вразили.

Слайд 9. Вправа «Трибуна думок».

Слайд 10. Композиція твору.

Слайд 11. Дай відповіді на запитання.

Слайд 12. Рухлива вправа для очей.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 13. Заповнення щоденника читача.

Слайд 14-16. Дай відповіді на запитання.

Слайд 17. Дай відповіді на запитання або виконай завдання.

Слайд 18. Напиши коротке повідомлення для Толі за технікою РАФТ. Вислови в листі прохання, заклик чи пораду, щоб хлопець усвідомив наслідки власного вчинку й зрозумів, що, переклавши провину на Федька, він став винуватцем трагічної кінцівки.

Слайд 19. Online завдання.

Підсумок

Слайд 20. Домашнє завдання.

Рефлексія.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні