Каталог матеріалів

Урок №55 для 5 класу інтегрованого курсу "Довкілля" за О. Григоровичем - Гірські породи, поняття про мінерали та їх твердість, використання гірських порід.

«____»___________ 20___ року

 

Конспект уроку інтегрованого курсу за підручником «Довкілля» 5-6 класи (інтегрований курс) за модельною навчальною програмою (авт. Григорович О.В.)

 

Урок №55. Гірські породи, поняття про мінерали та їх твердість, використання гірських порід.

Мета:

навчальна: дати знання про гірські породи та мінерали, їх утворення, властивості і класифікацію; розвивати вміння знаходити докази у різноманітності й багатстві мінералів і гірських порід; формувати практичні навички визначення різних властивостей мінералів і гірських порід.;

розвиваюча: формувати і розвивати ключові компетентності учнів, зокрема навчальну, соціальну, загальнокультурну, ІКТ-компетентність; розвивати логічне мислення, вміння аналізувати, порівнювати та узагальнювати, робити висновки;

виховна: продовжувати формувати уявлення про природознавство як про навчальний предмет; розвивати інтерес до вивчення природничих наук; формувати інтерес до вивчення хімії, фізики, біології.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Слайд 2. Організація класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

Слайд3. Психологічна настанова – «Золота рибка».

АОЗ (актуалізація опорних знань)

Слайд 4. Пригадайте.

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 5. Робота з підручником.

Слайд 6. Словникова робота.

Слайд 7. Підсумовуємо прочитане.

Слайд 8-10. Гірські породи.

Слайд 11. Вправа для очей.

Слайд 12. Робота з підручником.

Слайд 13. Підсумовуємо прочитане.

Слайд 14. Шкала Мооса (римські цифри — твердість мінералів за цією школою).

Слайд 15. Підсумовуємо прочитане.

Слайд 16. Перегляньте приклади використання гірських порід. Наведіть свої приклади.

Слайд 17. Установіть відповідність між мінералом та його застосуванням.

Слайд 18. Рухлива вправа.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 19. Серед наведених речовин позначте гірські породи.

Слайд 20. Позначте правильні твердження.

Слайд 21. Online вправа.

Слайд 22. Перевір себе.

Підсумок

Слайд 23. Коротко про головне.

Слайд 24. Домашнє завдання.

Рефлексія

Слайд 25. Рефлексія. Вправа «Інтерв'ю».

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні