Каталог матеріалів

Урок №51 з всесвытньої історії для 6 класу. О. Гісем - Суспільний устрій Риму

 «____»___________ 20___ року

Конспект уроку історії України та всесвітньої історії з використанням навчального посібника «Історія України Всесвітня історія» (підручник для 6 класу) О. В. Гісем, О. О. Гісем

Урок №51. Суспільний устрій Риму

Мета: охарактеризувати процес створення Римської республіки, розкрити причини та наслідки боротьби плебеїв та патриціїв, познайомити учнів із організацією влади в Римі; розвивати навички роботи історичними джерелами, вміння висловлювати власні судження, аналізувати, порівнювати, критично мислити, встановлювати причинно-наслідкові зв’язки; виховувати толерантність, пошану до історії інших народів, інтерес до вивчення античної історії.

Очікувані результати. Після цього уроку учні зможуть: знати поняття «Форум», «сенат», «патриції», «плебеї», «консули», «вето»; розповідати про період правління царів; розкривати причини боротьби пребеїв та патриціїв; аналізувати систему управління в Римі.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

Слайд 3. Вправа «Крісло автора».

Слайд 4. Фронтальна бесіда.

Слайд 5. Евристична бесіда.

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 6. Розповідь вчителя.

Слайд 7. Робота з підручником.

Слайд 8. Робота зі схемою.

Слайд 9. Розповідь вчителя. Бесіда.

Слайд 10. Робота з візуальним джерелом.

Слайд 11. Розповідь вчителя. Бесіда.

Слайд 12. Online завдання.

Слайд 13. Гімнастика для очей.

Слайд 14. Робота з підручником. Практичне завдання.

Слайд 15. Розповідь вчителя. Бесіда.

Слайд 16. Online завдання.

Слайд 17. Робота з підручником.

Слайд 18. Розповідь вчителя. Бесіда.

Слайд 19. Гра «Правда— неправда».

Слайд 20. Робота в парах.

Слайд 21. Робота в групах. Дискусія

Слайд 22. Метод «Товсті й тонкі запитання».

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 23. Фронтальне опитування.

Слайд 24. Kahoot

Підсумок

Рефлексія

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні