Каталог матеріалів

Урок №50 для 8 класу з хімії за О. Григорович, О. Недоруб - Підсумок з теми «Досліджуємо гази довкілля»

« »__________ 20____року

Конспект уроку з хімії з використанням навчально-методичного комплект: Хімія 8 клас О.В. Григорович, О.Ю. Недоруб, 2025 року випуску.

Урок № 50. Підсумок з теми «Досліджуємо гази довкілля»

Мета: узагальнити та систематизувати знання з теми «Досліджуємо гази довкілля». Навчити учнів встановлювати зв’язок між газами довкілля, парниковим ефектом і діяльністю людини. Навчити учнів оцінювати значення екологічно відповідальної поведінки та шляхів зменшення негативного впливу на довкілля. Навчити учнів складати назви солей за їх зарядами та формулами. Розвивати в учнів логічне мислення, вміння самостійно працювати з інформацією, порівнювати хімічні властивості речовин, встановлювати причинно-наслідкові зв’язки, вміння робити висновки, узагальнення. Формувати здатність учнів отримувати інформацію та оперувати нею відповідно до власних хімічних потреб, формувати культуру спілкування, прививати інтерес до предмету. Описувати тенденції розвитку природничих наук, техніки і технологій. Усвідомлювати, що знання, зокрема про природу, є продуктом діяльності наукової спільноти впродовж багатьох століть.

Очікувані результати:

Учень/учениця учень/учениця демонструє сформовані знання з усіх тем; аргументовано презентує результати досліджень; аналізує типові помилки у вправах; розв’язує прикладні задачі на знання газових законів, обчислення кількостей речовин, тощо.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (організація класу)

Слайд 1-2. Повідомлення теми і мети уроку. Створення позитивного психологічного клімату класу

МНД (мотивація навчальної діяльності)

Слайд 3. Підсумковий урок дає можливість побачити цілісну картину знань, які ви здобули під час вивчення газів довкілля. Сьогодні ви зможете усвідомити, як окремі поняття й факти пов’язані між собою та як вони пояснюють процеси, що відбуваються в природі й у житті людини. Узагальнення матеріалу допоможе вам краще зрозуміти вплив газів на клімат, здоров’я та довкілля, а також сформувати відповідальне ставлення до власних дій і їх наслідків.

УСЗ (узагальнення і систематизація знань)

Слайд 4. Водень

Слайд 5. Водень – найлегший газ

Слайд 6. Леткі сполуки з Гідрогеном

Слайд 7. Водень в атмосфері Землі

Слайд 8. Водень у природі

Слайд 9. Online завдання – «Що ти знаєш про водень?»

Слайд 10. Які йони характерні для Гідрогену?

Слайд 11-12. Реакції водню з неметалами

Слайд 13-14. Реакції водню з металами

Слайд 15. Реакції водню з оксидами

Слайд 16. Одержання водню

Слайд 17. Online завдання – «Правда та неправда про водень»

Слайд 18. Online завдання – «Вікторина. Водень»

Слайд 19. Online завдання – «Способи отримання водню»

Слайд 20. Алгоритм складання формули бінарних сполук

Слайд 21. Де шукати значеннями зарядів йонів?

Слайд 22. Назви кислотних залишків

Слайд 23. Складання систематичних назв бінарних сполук (солі)

Слайд 24. Складіть формули сполук за їх назвами

Слайд 25. Поняття про солі

Слайд 26-27. Складання назв солей

Слайд 28. Складання формул солей

Слайд 29. Фізичні властивості солей

Слайд 30. Online завдання – «Вікторина. Солі»

Слайд 31. Online завдання – «Складіть рівняння реакцій утворення солей»

Слайд 32. Ряд активності металів

Слайд 33. Взаємодія металів із кислотами

Слайд 34. Метали, розміщені в ряду активності праворуч від водню

Слайд 35-36. Взаємодія металів із водою

Слайд 37. Online завдання – «Який метал активніший?»

Слайд 38. Гімнастика для очей

Слайд 39. Взаємодія води з металами між магнієм та воднем

Слайд 40. Залежність хімічних властивостей від розташування в ряду активності

Слайд 41-43. Взаємодія металів із солями

Слайд 44-45. Назви кислотних залишків

Слайд 46. Online завдання – «Чи відбудеться реакція?»

Слайд 47. Online завдання – «Склади рівняння реакції заміщення»

Слайд 48. Визначте можливість реакцій між металами та солями

Слайд 49. Фізичні властивості вуглекислого газу

Слайд 50. Вуглекислий газ в атмосфері

Слайд 51. Способи одержання вуглекислого газу

Слайд 52. Взаємодія карбонатів з кислотами

Слайд 53-55. Хімічні властивості вуглекислого газу

Слайд 56. Online завдання – «Вікторина – Вуглекислий газ (CO2

Слайд 57. Запишіть хімічні рівняння реакцій вуглекислого газу

Слайд 58. Фізичні властивості чадного газу

Слайд 59. Стадії отруєння чадним газом

Слайд 60. Способи одержання чадного газу

Слайд 61. Промисловий спосіб отримання чадного газу

Слайд 62. Горіння чадного газу

Слайд 63. Відновлення чадним газом

Слайд 65. Online завдання – «Вікторина – Чадний газ»

Слайд 66. Online завдання – «Чадний газ (iЗЗi)»

Слайд 67. Фізичні властивості метану

Слайд 68. Хімічні властивості метану

Слайд 69. Online завдання – «Правда/неправда про метан»

Слайд 70. Фотосинтез

Слайд 71. Колообіг Карбону

Слайд 72. Парникові гази

Слайд 73. Схема впливу вуглекислого газу на довкілля

Слайд 74. Поняття про вуглецевий слід

Слайд 75. Біопаливо

Слайд 76. Водневий паливний елемент

Слайд 77. «Колір водню»

Слайд 78. Online завдання – «Декарбонізація діяльності людини»

Слайд 79. Стисло про основне

Рефлексія

Домашнє завдання

ТЕХНІЧНІ МІНІМАЛЬНІ ВИМОГИ

1. Операційна система:

  • Windows 10 / Windows 11 (64-bit);
  • macOS 12.0 (Monterey) або новішою;
  • iOS 15+ чи Android 11+ (для мобільних пристроїв).

2. Офісне програмне забезпечення. Для коректного відкриття матеріалів рекомендовано пакет програмного забезпечення Microsoft Office 2021 або новішу версію (рекомендовано Microsoft 365). Допускається використання LibreOffice версії 7.5 і вище (дане програмне забезпечення є альтернативним, і потрібно розуміти, що можливе візуальне зміщення шрифтів, зображень, а також проблеми з відтворення мультимедіа чи відображенням зображень). Використання версій Microsoft Office, старіших за 2021 рік, може призвести до некоректного відображення презентацій, шрифтів, відео та анімацій.

3. Архіватор. Для розпакування файлів необхідно вкористовувати:

4. Мультимедійна підтримка. Пристрій має підтримувати сучасні медіакодеки (H.264 / AAC), необхідні для відтворення відео й аудіо, вбудованих у презентації. Для роботи з анімаціями необхідна підтримка DirectX 12+ (Windows) або Metal (macOS). У разі відсутності програмно забезпечення QuickTime https://support.apple.com/ru-ru/106375 можлива помилка під час відтворення вбудованого відео в презентацію, а саме «Носій відсутній».

5. Мінімальні технічні характеристики обладнання:

  • Процесор: не нижче Intel Core i3 або AMD Ryzen 3.
  • Оперативна пам’ять: від 4 ГБ (рекомендовано 8 ГБ).
  • Відеокарта: інтегрована Intel UHD / AMD Vega або дискретна.
  • Вільне місце на диску: не менше 2 ГБ.
  • Екран: роздільна здатність не менше 1366×768 (рекомендовано Full HD 1920×1080).

6. Інтернет-з’єднання. Для завантаження матеріалів необхідне стабільне підключення до Інтернету зі швидкістю від 5 Мбіт/с. Для доступу до інтерактивних компонентів необхідно використовувати сучасний браузер (Google Chrome, Opera, Safari або Mozilla Firefox останніх версій).

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні