Каталог матеріалів

Урок №48 з географії для 7 класу. Г. Довгань - Підземні води

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку «Географія»  за модельною навчальною програмою «Географія. 6-9 класи» для закладів загальної середньої освіти (автори Запотоцький С.П., Карпюк Г.І., Гладковський Р.В., Довгань А.І., Совенко В.В., Даценко Л.М., Назаренко Т.Г., Гільберг Т.Г., Савчук І.Г., Нікитчук А.В.,  Яценко В.С., Довгань Г.Д., Грома В.Д., Горовий О.В.)та з урахуванням концепції підручника «Географія. підручник для 6 класу закладів загальної середньої освіти» (автор Довгань Г. Д.)

Урок № 48. Підземні води

Мета: пояснити учням основні характеристики підземних вод, їхню роль у гідрологічному циклі та водному балансі планети, ознайомити з умовами утворення та залягання підземних вод; допомогти зрозуміти процеси формування та переміщення підземних вод, а також фактори, що впливають на їх розподіл у земній корі; ознайомити з особливостями термальних вод (води, що мають підвищену температуру) та мінеральних вод (води, які містять велику кількість мінеральних речовин) та їхнім значенням для людини; аналізувати отриману інформацію про підземні води; формулювати висновки та робити узагальнення про їхні особливості та значення для природи та людини; розуміти важливість збереження та раціонального використання підземних вод для забезпечення екологічної стійкості та здоров'я нашої планети.

Очікуванні результати: учні знають, що підземні води є важливою складовою гідрологічного циклу, їхні джерела та роль у водному балансі планети; розуміють процеси, що призводять до утворення підземних вод, такі як інфільтрація, акумуляція та фільтрація, а також фактори, які впливають на їхнє розподілення у земній корі; знають особливості термальних вод (води з підвищеною температурою) та мінеральних вод (води, які містять певні мінерали), їхні джерела та використання; аналізують отриману інформацію про підземні води; формулюють висновки та роблять узагальнення про їхні особливості та значення для природи та людини; розуміють важливість збереження та раціонального використання підземних вод для забезпечення екологічної стійкості та здоров'я нашої планети.

Обладнання:  мультимедійний комплект

Хід уроку

І. Вступна частина

Слайд 2. Організація класу.

Слайд 3. Передмова.

Слайд 4. Повідомлення теми уроку.

Слайд 5. Мотивація навчальної діяльності. Ви відкриєте для себе.

ІІ. Основна частина

Слайд 6. Як утворюються підземні води. Словник.

Слайд 7. Пізнаймо більше.

Слайд 8. Джерело поповнення підземних вод.

Слайд 9. Водопроникність земної кори.

Слайд 10. Типи підземних вод.

Слайд 11. Ґрунтові, міжпластові води.

Слайд 12. Артезіанські води.

Слайд 13. Термальні підземні води.

Слайд 14. Гімнастика для очей.

Слайд 15. Значення підземних вод.

Слайд 16. Цінність підземних вод.

Слайд 17. Поповнення підземних вод.

Слайд 18. Мої нотатки.

ІІІ. Заключна частина

Запитання і завдання

Слайд 20. Мої враження.

Слайд 21. Перевірте та оцініть себе.

Слайд 22-25. Оберіть, що вам цікаво.

Слайд 26. Мої географічні дослідження.

Слайд 27. Інтерактивне завдання.

Підсумок.

Рефлексія.

Слайд 28. Вправа «5 питань».

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні