Каталог матеріалів

Урок №47 для 5 класу з курсу "Пізнаємо природу" за Т. Коршевнюк - Водне середовище життя. Мешканці водного середовища.

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку «Пізнаємо природу» з використанням навчального посібника Коршевнюк Т.В., Ярошенко.

Урок №47. Водне середовище життя. Мешканці водного середовище.

Мета: сформувати поняття про водне середовище та пристосування організмів до життя у ньому; розвивати спостережливість; навчитися розкривати причинно-наслідкові зв'язки в природі; розвивати вміння та навички спостерігати за живими організмами, порівнювати їх; виховувати сумлінність та наполегливість під час виконання завдань, виховувати прагнення досліджувати навколишній світ; формувати науковий світогляд, любов до природи.

Очікувані результати: учні описують пристосування організмів до чинників неживої природи; пристосування організмів до життя у водному середовищі; використовують додаткові джерела інформації для виконання навчального завдання, вивчену природничо-наукову лексику в самостійних усних повідомленнях, вміють розкривати причинно-наслідкові зв'язки в природі, спостерігати за живими організмами, прагнуть досліджувати навколишній світ.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд2. Організація класу.

Слайд3. Програма «Як почуває себе ненька Україна?» в прямому ефірі.

Слайд4-6. Відгадай загадку.

Слайд7-8. Слово вчителя.

Слайд9. Розглянь рослини, які ростуть у водному середовищі. Як вони пристосувалися до життя?

Слайд10. Водне середовище населяють різні за розміром організми:

Слайд11. За допомогою зябер дихають риби і раки.

Слайд12. А от кити й дельфіни дихають атмосферним повітрям.

Слайд13. Що допомагає китам, рибам і дельфінам рухатися в товщі води?

Слайд14. Гімнастика для очей.

Слайд15. Що допомагає плавати водоплавним птахам, бобрам, видрам та жабам?

Слайд16. Риби невеликих розмірів часто плавають косяками. Як ти гадаєш, чому?

Слайд17. Цікавинка.

Слайд18. У воді росте багато видів водоростей.

Слайд19. Молюск тридакна.

Слайд20. Упізнай мешканців моря.

Слайд21. Китова акула — найбільша риба на планеті.

Слайд22. Робота в підручнику.

Слайд23. Домашнє завдання.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд24. Які водойми є в вашій місцевості?

Підсумок.

Рефлексія.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні