Каталог матеріалів

Урок №45 інтегрованого курсу "Пізнаємо природу" для 6 класу за Д. Бідою - Які умови існування у водному середовищі. Водне середовище і пристосування до його умов рослин і тварин.

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку «Пізнаємо природу» за підручником «Пізнаємо природу». Автор Д. Біда (2023)

Урок №45. Які умови існування у водному середовищі. Водне середовище і пристосування до його умов рослин і тварин/

Мета: вивчити основні параметри водного середовища, таких як тиск води, температура, розчинені речовини, світло, кисень та інші. Аналізувати взаємодію між фізичними та хімічними властивостями води та живими організмами, визначення того, як ці умови впливають на їхню фізіологію та життєдіяльність, розглянути адаптації рослин до водного середовища, включаючи гідродинамічні форми, структури для забезпечення плавучості та механізми дихання, дослідити анатомічні та фізіологічні адаптації водних тварин, таких як зябра, спеціалізовані кінцівки для плавання, механізми осмотичної регуляції. Формувати у учнів уявлення про важливість збереження водних ресурсів та різноманіття водних екосистем для забезпечення рівноваги в природі.

Очікуванні результати: учні здатні пояснити основні параметри водного середовища, такі як тиск води, температура, розчинені речовини, світло та кисень. аналізують взаємозв'язок між умовами водного середовища та адаптаціями живих організмів до цих умов, розпізнають та пояснюють адаптації рослин, такі як гідродинамічні форми, структури для плавучості, та механізми дихання, адаптації водних тварин, такі як зябра, плавальні кінцівки, та механізми осмотичної регуляції, демонструють активну участь у дослідницьких завданнях, обговореннях та проектах, що стосуються водного середовища.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд2. Позитивне налаштування на урок.

Слайд3. Програма «Як почуває себе ненька Україна?» в прямому ефірі.

Слайд4. Слово вчителя.

Слайд5. Водне середовище населяють різні за розміром організми:

Слайд6. За допомогою зябер дихають риби і раки.

Слайд7. А от кити й дельфіни дихають атмосферним повітрям.

Слайд8. Що допомагає китам, рибам і дельфінам рухатися в товщі води?

Слайд9. Що допомагає плавати водоплавним птахам, бобрам, видрам та жабам?

Слайд10. Риби невеликих розмірів часто плавають косяками. Як ти гадаєш, чому?

Слайд11. Слово вчителя.

Слайд12-13. У всіх частинах океану на різній глибині живуть різноманітні представники світу риб.

Слайд14. Слово вчителя.

Слайд15. Робота в підручнику.

Слайд16. Річка та озеро – прісні водойми.

Слайд17. Слово вчителя.

Слайд18. Хижа комаха-водомірка.

Слайд19. У товщі води живуть мікроскопічні тварини — дрібнесенькі рачки.

Слайд20. Молюски - ставковики і котушки.

Слайд21. Жуки водолюб і плавунець.

Слайд22. Для протистояння течіям водні тварини мають особливі пристосування: покрите слизом тіло, щоб легко ковзати у воді, обтічну форму й плавці, перетинки між пальцями.

Слайд23. Гімнастика для очей.

Слайд24. Довідничок.

Слайд25. Водно-болотяні угіддя є притулком для перелітних птахів. Тут живе й розмножується багато видів птахів та риб.

Слайд26. Поблизу водойм шукають здобич птахи, змії та єноти.

Слайд27. Слово вчителя.

Слайд28. Цікавинка.

Слайд29. У воді росте багато видів водоростей.

Слайд30. Морські черепахи і змії мають на голові сольові залози й періодично «плачуть» для видалення надлишку солей з організму.

Слайд31. Перегляд відео.

Слайд32. Дай відповіді на запитання.

Слайд33. Домашнє завдання.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд34. Вправа «Трибуна думок»

Підсумок.

Рефлексія.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні