Каталог матеріалів

Урок №44 інтегрованого курсу "Пізнаємо природу" для 6 класу за Д. Бідою - Що таке середовище існування. Середовище життя, чинники неживої природи.

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку «Пізнаємо природу» за підручником «Пізнаємо природу». Автор Д. Біда (2023)

Урок №44. Що таке середовище існування. Середовище життя, чинники неживої природи.

Мета: дати учням розуміння того, що середовище існування – це сукупність умов, які оточують організми та визначають їхні можливості існування, розглянути основні чинники неживої природи, таких як повітря, вода, грунт, світло, температура тощо, та їхній вплив на живу природу, з'ясувати, як різні чинники взаємодіють та впливають один на одного, утворюючи умови для існування організмів, розвивати розуміння того, наскільки різноманітне та збалансоване середовище є важливим для збереження біорізноманіття та екосистем. Залучати учнів до обговорення та обумовлення того, як вони можуть сприяти збереженню та покращенню свого оточення, сприяти розвитку учнівського критичного мислення через обговорення та аналіз впливу різних чинників неживої природи на організми.

Очікуванні результати: учні знають та розуміють, що середовище існування - це комплекс умов, в якому організми можуть існувати, розвиватися та взаємодіяти, називають основні чинники неживої природи, такими як повітря, вода, грунт, світло, температура, та зрозуміти їхню роль у житті організмів, ідентифікують взаємозв'язки між чинниками неживої природи та їх вплив на живі організми, розуміють важливість різноманіття середовища для збереження біорізноманіття та стабільності екосистем, аналізують вплив чинників неживої природи на живу природу та робити висновки на основі цього аналізу.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд2. Позитивне налаштування на урок. Асоціативні формули на уроці.

Слайд3. Програма «Як почуває себе ненька Україна?» в прямому ефірі.

Слайд4. Слово вчителя.

Слайд5. Запам’ятай.

Слайд6-7. Словничок.

Слайд8. Чинники неживої природи.

Слайд9. Слово вчителя.

Слайд10. Словничок.

Слайд11. Робота в підручнику.

Слайд12. Наземно-повітряне середовище.

Слайд13. Водне середовище.

Слайд14. Ґрунтове середовище.

Слайд15. Гімнастика для очей.

Слайд16. Запам’ятай.

Слайд17. Компоненти середовища існування, позбавлені життя, називають чинниками неживої природи.

Слайд18. Робота в підручнику.

Слайд19. Вправа «Трибуна думок»

Слайд20. Слово вчителя.

Слайд21. Грифи — відомі птахи-санітари.

Слайд22. Мурахи знищують шкідників лісу.

Слайд23. Молюски й губки очищують водойми.

Слайд24. Чому цього птаха називають санітаром лісу?

Слайд25. Вправа «Трибуна думок»

Слайд26. Досліди поведінку й пристосування тварини.

Слайд27. Запам’ятай.

Слайд28. Черепашки одноклітинних водоростей, амеб, молюсків утворюють осадові гірські породи (діатоміт, вапняк).

Слайд29. Дощові черв’яки, бактерії гниття та ґрунтові гриби розкладають органічні рештки й утворюють ґрунт.

Слайд30. Домашнє завдання.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд31. Дай відповіді на запитання.

Підсумок.

Рефлексія.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні