Каталог матеріалів

Урок №43 для 5 класу з літературного читання за В. Архиповою - Історичне минуле у художніх творах. Літописні оповіді. «Повість минулих літ» – найдавніший літопис нашого народу.

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________.20___ року

Конспект уроку Української літератури з використанням підручника «Українська література». Автори: Архипова В. П., Січкар С. І., Шило С. Б. (2022)» для 5 класу.

Урок №043. Історичне минуле у художніх творах. Літописні оповіді. «Повість минулих літ» – найдавніший літопис нашого народу. Три брати – Кий, Щек, Хорив і сестра їхня Либідь»

Мета: ознайомлення учнів з історією створення “Повісті минулих літ”, змістом оповідей, формувати вміння виразно читати й переповідати літописні оповіді, робити висновки з почутого й прочитаного, виховувати інтерес до історії свого народу.

Очікувані результати: учень пояснює значення літописання для нащадків; визначає основну мету почутого; читає літописні оповіді у різний спосіб відповідно до мети читання; співвідносить зміст літописних оповідей з історичним і культурним контекстом. вибірково переказує зміст почутого повідомлення.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Слайд 2. Організація класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

Слайд 3-7. Психологічне налаштування на урок. Вправа - правила уроку «Дай мені 5».

АОЗ (актуалізація опорних знань)

Слайд 8. Вправа «Трибуна думок».

Слайд 9. Слово дня.

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 10. Що треба знати про літописи?

Слайд 11. Робота з підручником.

Слайд 12. Рухлива вправа для очей.

Слайд 13. Перегляд відео.

Слайд 14. Дай відповіді на запитання.

Слайд 15. Прочитай оповідь з «Повісті минулих літ».

Слайд 16. Збагачуй мовлення.

Слайд 17. Гімнастика для очей.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 18. Вправа «Оживи світлину».

Слайд 19. Рубрика «Нове і цікаве».

Слайд 20. Виразне читання оповіді з «Повісті минулих літ».

Слайд 21. Online завдання.

Підсумок

Слайд 22. Домашнє завдання.

Рефлексія.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні