Каталог матеріалів

Урок №41 з географії для 6 класу за С. Коберніком, Р. Коваленко - Атмосферні опади. Проєктна робота «Незвичайні та стихійні атмосферні явища.»

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку «Географія» » з використанням навчального посібника С. Кобернік, Р. Коваленко (2023)

Урок №41. Атмосферні опади. Проєктна робота «Незвичайні та стихійні атмосферні явища»

Мета: представити основні види опадів (дощ, сніг, град, туман) та їхнє значення для природи та людей, вивчити методи та інструменти для вимірювання опадів, розширити знання учнів про атмосферні явища, розвинути їхні дослідницькі та аналітичні навички, а також сприяти розумінню важливості збереження природи та власної безпеки в умовах атмосферних змін. Навчити учнів побудові діаграми, в якій вони відобразять отримані результати вимірювань опадів, розглянути отримані дані, аналізувати причини та наслідки опадів, обговорення їхнього впливу на навколишнє середовище та людську діяльність, розвивати навички аналізу отриманих даних та висування висновків з побаченого.

Очікуванні результати: учні розуміють різні види опадів, таких як дощ, сніг, град, туман, і знають їхні особливості та вплив на навколишнє середовище, демонструють вміння вимірювати опади, використовуючи власноруч зроблений дощомір або інші наявні інструменти, виготовляють дощомір та використовуватимуть його для реальних вимірів опадів, здатні побудувати діаграму, що відображає кількість опадів за певний період часу, використовуючи отримані дані, беруть активну участь у всіх етапах уроку-практикуму, співпрацюючи один з одним та діляться власними спостереженнями.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд2. Організація класу.

Слайд3. Програма «Як почуває себе ненька Україна?» в прямому ефірі.

Слайд4. Словничок.

Слайд5. Чому іде дощ?

Слайд6. Які бувають опади?

Слайд7. Рідкі опади.

Слайд8. Тверді опади.

Слайд9. Опади із хмар.

Слайд10. Опади із повітря.

Слайд11. Поясніть, як відбувається формування туману: а) біля водойм; б) на вершинах пагорбів.

Слайд12. У містах, де повітря більш забруднене пилом та кіптявою, на яких осідають краплини води, тумани бувають частіше. Суміш пилу, диму й туману називають смог.

Слайд13. Запам’ятай.

Слайд14. Якщо температура поверхні опускається нижче 0 °С, утворюється іній або паморозь.

Слайд15. Гімнастика для очей.

Слайд16. Словничок.

Слайд17. Запам’ятай.

Слайд18. Словничок.

Слайд19. Опадомір.

Слайд20. Снігомірна рейка.

Слайд21. На карті нанесені лінії рівної кількості опадів – ізогієти.

Слайд22. Розгляньте кліматичну карту. Як на ній позначено кількість опадів?

Слайд23. Запам’ятай.

Слайд24. Залежність розподілу на Землі опадів від атмосферного тиску.

Слайд25. Запам’ятай.

Слайд26. Відшукавши дані в засобах масової інформації, з’ясуй, що в наведених фактах є правдою, а що ні:

Слайд27 Перевір себе.

Слайд28. Домашнє завдання.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд29. Групова робота.

Підсумок.

Рефлексія.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні