Каталог матеріалів

Урок №40 для 5 класу з літературного читання за В. Архиповою - Вираження почуттів людини у віршах Миколи Вінграновського «Бабунин дощ», «Сама собою річка ця тече…».

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________.20___ року

Конспект уроку Української літератури з використанням підручника «Українська література». Автори: Архипова В. П., Січкар С. І., Шило С. Б. (2022)» для 5 класу.

Урок №040. Вираження почуттів людини у віршах Миколи Вінграновського «Бабунин дощ», «Сама собою річка ця тече…»

Мета: навчати виразно і вдумливо читати поезії, коментувати літературні пейзажі, визначати художні засоби; формувати глибоке розуміння поняття «Батьківщина»; розвивати уміння бачити і цінувати красу світу; виховувати почуття патріотизму, любові до батьків.

Очікувані результати: учень характеризує вплив інтонації та засобів виразного читання на сприйняття змісту тексту.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Слайд 2. Організація класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

Слайд 3-7. Психологічне налаштування на урок. Вправа - правила уроку «Дай мені 5».

АОЗ (актуалізація опорних знань)

Слайд 8. Слово дня.

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 9. ПОЗНАЙОМСЯ З АВТОРОМ.

Слайд 10. Рухлива вправа для очей.

Слайд 11. Робота з підручником.

Слайд 12. Збагачуй мовлення.

Слайд 13. Дай відповіді на запитання.

Слайд 14. Послухай вірш Миколи Вінграновського «В ясновельможному тумані...» у виконанні автора. Які слова-новотвори ти почув / почула?

Слайд 15. Робота з підручником.

Слайд 16. Дай відповіді на запитання.

Слайд 17. Підготуйся до виразного читання поезії.

Слайд 18. Конкурс на кращого читця вірша.

Слайд 19. Рухлива вправа для очей.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 20. Рубрика «Нове і цікаве».

Слайд 21. Заповнення щоденника читача.

Слайд 22-25. Дай відповіді на запитання.

Слайд 26. Дай відповіді на запитання або виконай завдання.

Слайд 27. Вправа «Крісло автора».

Підсумок

Слайд 28. Домашнє завдання.

Рефлексія.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні