Каталог матеріалів

Урок №39-40 для 5 класу з курсу "Пізнаємо природу" за Т. Коршевнюк - Як живляться та дихають тварини. Корм для тварин та способи його добування.

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку «Пізнаємо природу» з використанням навчального посібника Коршевнюк Т.В., Ярошенко.

Урок №39-40. Як живляться та дихають тварини. Корм для тварин та способи його добування. Проєктна робота. Досліджую улюблену тварину. Презентаційна робота на тему «Чим харчується та як дихає мій улюбленець»

Мета: формувати уявлення про довкілля тварин, про умови, необхідні для життя тварин, про ознаки пристосування тварин до добування корму, до захисту від ворогів; про дихальну систему тварин; формувати вміння встановлювати взаємозв’язки у природі між живими організмами, робити висновки, доводити судження, описувати тварин; виховувати прагнення до пізнання тваринного світу, бережне ставлення до природи на основі осмислення взаємозв’язків у ній, любов до тварин.

Очікувані результати: знає, що таке навколишнє середовище тварин та необхідні умови для їх життя, уявлення про деякі ознаки пристосування тварин до умов навколишнього середовища та пристосування до захисту від ворогів у природі; способи добування корму; уміє працювати в персональному навчальному середовищі, висловлює свої думки, обґрунтовує відповіді та робить висновки.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд2. Організація класу.

Слайд3. Програма «Як почуває себе ненька Україна?» в прямому ефірі.

Слайд4. Розглянь малюнки. Що їх об’єднує?

Слайд5. Дикі тварини .

Слайд6. Довідничок.

Слайд7. Запам’ятай.

Слайд8. Деякі представники рослиноїдних тварини. Назви їх.

Слайд9. Запам’ятай.

Слайд10. Деякі представники хижих тварини. Назви їх.

Слайд11. Робота в підручнику.

Слайд12. Запам’ятай.

Слайд13. Деякі представники всеїдних тварини. Назви їх.

Слайд14. Слово вчителя.

Слайд15. Вовк.

Слайд16. Вовки полюють на лосів та косуль.

Слайд17. Лисиця.

Слайд18. Лисиці полюють на мишей і зайців.

Слайд19. Степовий орел.

Слайд20. Дятел.

Слайд21. Лелека.

Слайд22. Жаба.

Слайд23.Гімнастика для очей.

Слайд24. Слово вчителя.

Слайд25. Розгляньте та обговоріть схему органів травлення тварин.

Слайд26. Робота в підручнику.

Слайд27. Пригадай.

Слайд28. Словничок.

Слайд29. Запам’ятай.

Слайд30. Розглянь схему органів дихання собаки.

Слайд31. Розглянь як дихають риби.

Слайд32. Довідничок.

Слайд33. Чи живуть у тебе вдома тварини? Які?

Слайд34. Запам’ятай.

Слайд35. Познач фото, на якому правильно вигулюють тварину.

Слайд36. Це важливо!

Слайд37. Як ти гадаєш, звідки беруться тварини - «безхатьки»? Як їм можна допомогти?

Слайд38. Домашнє завдання.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд39. Проєктна робота.

Підсумок.

Рефлексія.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні