Каталог матеріалів

Урок №39 з історії України для 6 класу. О. Гісем, О. Гісем. - Різноманітність політичних устроїв давньогрецьких полісів (монархія, олігархія, демократія).

 «____»___________ 20___ року

Конспект уроку історії України та всесвітньої історії з використанням навчального посібника «Історія України Всесвітня історія» (підручник для 6 класу) О. В. Гісем, О. О. Гісем

Урок №39. Різноманітність політичних устроїв давньогрецьких полісів (монархія, олігархія, демократія)

Мета: охарактеризувати протистояння аристократів і демосу в Афінській державі, визначити історичне значення реформ Солона і Клісфена; розвивати ключові компетентності: спілкування державною мовою; математична компетентність; уміння вчитися впродовж життя; соціальна та громадянська компетентності; інформаційно-цифрова компетентність; розвивати історичну компетентність (хронологічну, просторову, інформаційну, логічну, аксіологічну); виховувати усвідомлення цінності демократії для суспільного життя.

Очікувані результати. Після цього уроку учні зможуть: характеризувати афінську демократію у період рабовласництва; визначати особливості реформ Солона та Клісфена; пояснювати умови афінської демократії, які призвели до підняття життєвого рівня афінян в VІ – V ст. до н.е.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

Слайд 3. Вправа «Крісло автора».

Слайд 4. Самостійна робота.

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 5. «Асоціативний кущ».

Слайд 6. Розповідь вчителя.

Слайд 7. Гра «Шість запитань».

Слайд 8-9. Робота з термінами і поняттями.

Слайд 10. Робота з підручником.

Слайд 11. Робота з писемним джерелом.

Слайд 12-14. Робота з термінами і поняттями.

Слайд 15. Розповідь вчителя.

Слайд 16. Робота з термінами і поняттями.

Слайд 17. Гімнастика для очей.

Слайд 18-19. Розповідь вчителя. Цікаво знати.

Слайд 20. Робота з підручником. Бесіда

Слайд 21. Розповідь вчителя.

Слайд 22. Робота з підручником.

Слайд 23-25. Робота в групах.

Слайд 26. Метод «Оберіть позицію».

Слайд 27. Вправа «Мікрофон».

Слайд 28. Метод «Мозковий штурм».

Слайд 29. Гра «Шість запитань».

Слайд 30. Kahoot

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 31. Фронтальне опитування.

Слайд 32. Робота в парах. Творче завдання.

Підсумок

Рефлексія

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні