Каталог матеріалів

Урок №37 з географії для 6 класу за С. Коберніком, Р. Коваленко - Вітер, його основні характеристики.

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку «Географія» » з використанням навчального посібника С. Кобернік, Р. Коваленко (2023).

Урок №37. Вітер, його основні характеристики.

Мета: пояснити причини виникнення вітру на основі різниці у температурі, тиску та інших факторів, визначити основні напрямки вітрів та їх вплив на клімат регіону, розглянути вимірювання сили та швидкості вітру, вивчення способів визначення цих параметрів, виконувати завдання та вправи, спрямовані на узагальнення отриманих знань та вмінь.

Очікуванні результати: учні повинні розуміти, як виникає вітер на основі різниці у температурі, тиску та інших факторів, знають основні напрямки вітрів та здатність вимірювати та порівнювати їх силу та швидкість, розуміють природу бризів і їх взаємодію з прибережними областями, здатні побудувати розу вітрів, використовуючи отримані знання про напрямки вітрів, аргументовано висловлюють свої думки стосовно вибору місця розміщення підприємства з урахуванням рози вітрів.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд2. Організація класу.

Слайд3. Програма «Як почуває себе ненька Україна?» в прямому ефірі.

Слайд4. Відгадай загадку.

Слайд5. Побесідуймо.

Слайд6. Доповни схему.

Слайд7. Словничок.

Слайд8. Розглянь схему. Назви основні характеристики вітру.

Слайд9. Напрям, силу і швидкість вітру визначають за допомогою флюгера.

Слайд10. Робота в підручнику.

Слайд11. Для вимірювання швидкості вітру використовують прилад анемометр.

Слайд12. Довідничок.

Слайд13. Робота в підручнику.

Слайд14. Словничок.

Слайд15. Гімнастика для очей.

Слайд16. Слово вчителя.

Слайд17. Розгляньте та обговоріть таблицю.

Слайд18. Слово вчителя.

Слайд19. Чашкові анемометри (механічний та електронні).

Слайд20. Тепловий анемометр.

Слайд21. Тривимірний ультразвуковий анемометр.

Слайд22. Відшукавши дані в засобах масової інформації, з’ясуй, що в наведених фактах є правдою, а що ні:

Слайд23. Перевір себе.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд24. Домашнє завдання.

Підсумок.

Рефлексія.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні