Каталог матеріалів

Урок №36 з біології для 7 класу. П. Балан, О. Козленко - Різноманітність покритонасінних (квіткових) рослин.

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку за підручником за підручником «Біологія». Автори: Павло Балан, Олександр Козленко, Людмила Остапченко, Ольга Кулініч, Людмила Юрченко для 7 класу за програмою НУШ (до підручника 2024 року випуску)

 

Урок №36.

Тема. Різноманітність покритонасінних (квіткових) рослин. Однодольні.

Мета: ознайомити учнів з різноманітністю покритонасінних (квіткових) рослин, акцентуючи увагу на групі однодольних рослин; пояснити особливості будови та життєдіяльності однодольних рослин; вивчити характерні ознаки, за якими однодольні відрізняються від дводольних рослин (будова насіння, кореневої системи, листя, стебла, квітки); навчити учнів розпізнавати основні представники однодольних рослин та їх значення для людини і природи; розвивати вміння спостерігати, порівнювати, аналізувати, узагальнювати; формувати вміння працювати з науковою інформацією, робити висновки; розвивати пізнавальний інтерес до вивчення рослин; виховувати дбайливе ставлення до природи, розуміння важливості охорони рослин; формувати науковий світогляд; виховувати повагу до думки інших. 

Очікувані результати:

Знати:

  • Що таке покритонасінні (квіткові) рослини та їх загальні ознаки.
  • Відмінності між однодольними та дводольними рослинами.
  • Характерні ознаки однодольних рослин (наприклад, одна сім'ядоля в насінні, паралельне жилкування листя, мичкувата коренева система).
  • Приклади однодольних рослин, таких як пшениця, кукурудза, рис, цибуля, лілія, тюльпан.
  • Значення однодольних рослин для сільського господарства, харчування та медицини.

Вміти:

  • Розрізняти однодольні рослини за їх зовнішніми ознаками.
  • Класифікувати рослини на однодольні за морфологічними ознаками (листи, квітки, коріння).
  • Визначати однодольні рослини серед місцевих дикорослих і культурних рослин.
  • Використовувати визначники рослин для ідентифікації однодольних видів.
  • Описувати будову однодольних рослин під час лабораторних робіт та спостережень.
  • Виконувати завдання на порівняння однодольних і дводольних рослин.

Обладнання: мультимедійний комплект.

 

Хід уроку

Організація класу.

Слайд 2. Організація класу. 

Актуалізація опорних знань. Мотивація навчальної діяльності.

Слайд 3. Вправа «Мікрофон».

Слайд 4. Вправа «Мікрофон».

Вивчення нового матеріалу.

Слайд 5. Слово вчителя.

Слайд 6. Робота над зображенням.

Слайд 7. Слово вчителя.

Слайд 8. Слово вчителя.

Слайд 9. Слово вчителя.

Слайд 10. Слово вчителя.

Слайд 11. Слово вчителя.

Слайд 12. Робота над зображенням.

Слайд 13. Слово вчителя.

Слайд 14. Слово вчителя.

Слайд 15. Гімнастика для очей.

Слайд 16. Слово вчителя.

Слайд 17. Слово вчителя.

Слайд 18. Слово вчителя.

Слайд 19. Слово вчителя.

Закріплення вивченого.

Слайд 20. Поміркуйте.

Слайд 21. Поміркуйте.

Слайд 22. Поміркуйте.

Слайд 23. Інтерактивне завдання.

Підсумок. Рефлексія.

Слайд 24. Домашнє завдання.

Слайд 25. Рефлексивна мозаїка.

Слайд 26. Рефлексія. Вправа «Мішень».

 

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні