Каталог матеріалів

Урок №35 з української літератури для 6 класу за В. Архиповою - Володимир Рутківський «Джури козака Швайки». Образи Пилипа Швайки, Санька та Грицика

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку української літератури за підручником «Українська література». Автор: Архипова В. (2023)» для 6 класу за програмою НУШ.

Урок № 35.

Тема. Володимир Рутківський «Джури козака Швайки». Образи Пилипа Швайки, Санька та Грицика

Мета: учити читати прозові тексти у різний спосіб відповідно до мети читання; формулювати тему та основну думку прозового тексту; співвідносити зміст прозового тексту з історичним та культурним контекстом; розвивати навички відтворення основної думки і фактів, окремих висловлювань персонажів у літературному творі, що розкривають зміст твору; характеризувати поведінку та вчинки героїв; проводити паралелі між образами і явищами, зображеними в тексті, і власним життєвим досвідом; формулювати висновки відповідно до поставленого завдання на основі аналізу опрацьованого тексту; виховувати повагу до історичного минулого нашого народу.

Очікувані результати:

формування предметних компетентностей: читає повість у різний спосіб відповідно до мети читання; формулює тему та основну думку; співвідносить зміст прозового тексту з історичним та культурним контекстом; характеризує поведінку та вчинки героїв; проводить паралелі між образами і явищами, зображеними в тексті, і власним життєвим досвідом; формулює висновки відповідно до поставленого завдання на основі аналізу опрацьованого тексту.

Обладнання та наочність: підручники, мультимедійна презентація.

Хід уроку

Організаційно-мотиваційний етап

Слайди 1-2.

Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку.

Актуалізація опорних знань.

Слайд 5. Вправа Online.

Слайд 6. Гра «Конструктори або Склади слова».

Вивчення нового матеріалу

Слайд 8. Нове й цікаве (с. 89-90).

Слайд 9. Читання ланцюжком (с. 90-95). Аналізуємо прочитане.

Слайд 10. Міркуємо.

Слайд 11. Гімнастика для очей.

Слайд 12. Читання ланцюжком (с. 95-99). Аналізуємо прочитане.

Слайд 13. Ознайомся з кодексом честі, який існував у козацьких сім’ях. Додай власні два-три правила, які б ілюстрували чесноти юних козаків і козачок.

Слайд 14. Робота в групах.

Слайд 15. Познайомся з автором (відео).

Слайд 16. Доповни інформацію про письменника новими фактами.

Закріплення вивченого

Слайди 17-19. Тестові завдання.

Слайд 20. Рефлексія. «Загадкові листи».

Слайд 21. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні