Каталог матеріалів

Урок №34 з хімії для 10 класу за Григорович О.В. - Взаємозв'язок між органічними речовинами. Біологічно активні речовини.

« »__________ 20____року

Конспект уроку з хімії з використанням навчально-методичного комплект: Хімія 10 клас О.В. Григорович (підручник, навчальний зошит, методичний супровід для учителя).

Урок №34. Взаємозв'язок між органічними речовинами. Біологічно активні речовини

Мета: навчитися пояснювати взаємозв'язок між основними класами органічних речовин та їхню роль у життєвих процесах. Навчитися охарактеризовувати біологічно активні речовини та їхнє значення для організму людини. Навчитися наводити приклади перетворення органічних речовин у процесах обміну речовин. Навчитися аналізувати вплив біологічно активних речовин на здоров’я та функціонування органів і систем. Розвивати в учнів логічне мислення, вміння самостійно працювати з інформацією, порівнювати фізичні властивості речовин, встановлювати причинно-наслідкові зв’язки, вміння робити висновки, узагальнення. Формувати здатність учнів отримувати інформацію та оперувати нею відповідно до власних хімічних потреб, формувати культуру спілкування, прививати інтерес до предмету.

Очікувані результати: учні зможуть охарактеризовувати біологічно активні речовини та їхнє значення для організму людини. Учні зможуть пояснювати взаємозв'язок між основними класами органічних речовин та їхню роль у життєвих процесах. Учні зможуть наводити приклади перетворення органічних речовин у процесах обміну речовин. Учні зможуть аналізувати вплив біологічно активних речовин на здоров’я та функціонування органів і систем. Розвиватимуть логічне мислення та навички самостійної роботи з інформацією, зможуть порівнювати хімічні властивості речовин, встановлювати причинно-наслідкові зв’язки, робити висновки та узагальнення; формуватимуть здатність отримувати інформацію та оперувати нею відповідно до власних хімічних потреб, розвиватимуть культуру спілкування та інтерес до хімії як предмету.

 Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

  1. ОК (організація класу)

Слайд 1-2. Повідомлення теми і мети уроку. Створення позитивного психологічного клімату класу.

  1. АОЗ (актуалізація опорних знань)

Слайд 3-9. Класифікація волокон. Найлон (нейлон, анід). Капрон. Нітрон (поліакрилонітрил). Лавсан. Лайкра (еластан, спандекс). Кевлар.

  1. МНД (мотивація навчальної діяльності)

Слайд 10. Сьогодні ми дізнаємося, як органічні речовини взаємодіють між собою і чому без цього неможливе життя. Ми розглянемо, яку роль відіграють біологічно активні речовини у процесах росту, розвитку й захисту організму. Сьогодні ми зрозуміємо, як саме білки, жири, вуглеводи і нуклеїнові кислоти пов'язані між собою в складних біохімічних перетвореннях. Сьогодні ми побачимо, як знання хімічних процесів допомагає зберігати здоров'я, попереджати хвороби та застосовувати наукові знання у повсякденному житті.

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Слайд 11. Причини багатоманітності органічних сполук

Слайд 12. Взаємозв'язок між класами органічних сполук

Слайд 13. Скільки ж відомо речовин?

Слайд 14. Difference between inorganic and organic compounds

Слайд 15. Пограймо в повітряні кулі (WordWall)

Слайд 16-17. Робота на уроці (схеми перетворень)

Слайд 18. Поняття про біологічно активні речовини

Слайд 19. Ферменти

Слайд 20. Вітаміни

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 22-23. Робота в зошиті.

Слайд 24-25. Робота в групах.

УСЗ (узагальнення і систематизація знань)

Слайд 26. Стисло про основне.

Підсумок

Рефлексія

Домашнє завдання

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні