Каталог матеріалів

Урок №34 для 5 класу з літературного читання за В. Архиповою - Відтворення краси рідного краю засобами образної мови (метафора, епітет, персоніфікація).

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________.20___ року

Конспект уроку Української літератури з використанням підручника «Українська література». Автори: Архипова В. П., Січкар С. І., Шило С. Б. (2022)» для 5 класу.

Урок №34. Відтворення краси рідного краю засобами образної мови (метафора, епітет, персоніфікація). Пейзаж «Над Дніпровою сагою»

Мета: продовжити знайомити учнів з основними властивостями ліричних творів; формувати поняття про метафори, персоніфікацію в творах; ознайомити з картинами довколишнього світу, природи в поезіях Т. Шевченка, створених уявою за допомогою образної мови; розвивати навички аналізу художніх творів, уміння висловлювати власні відчуття, емоції; виховувати почуття прекрасного, усвідомлення естетичної насолоди від твору мистецтва, любов до природи України.

Очікувані результати: учень розрізняє тексти різних типів у контексті авторського задуму; читає ліричні твори з урахуванням особливостей декламації; знаходить у творах порівняння, персоніфікацію, пояснює їхню роль.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Слайд 2. Організація класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

Слайд 3. Психологічна настанова – «Золота рибка».

Слайд 4-6. Вправа на постанову дихання та розвиток артикуляції.

АОЗ (актуалізація опорних знань)

Слайд 7-47. ЛІТЕРАТУРНЕ ЛОТО «ЧИ ЗНАЄМО МИ ШЕВЧЕНКА?».

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 48. Рухлива вправа для очей.

Слайд 49 Словникова робота.

Слайд 50. Робота з підручником.

Слайд 51. Дай відповіді на запитання.

Слайд 52. Підготуйся до виразного читання вірша.

Слайд 53. Конкурс на кращого читця вірша.

Слайд 54. Рухлива вправа для очей.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 55. Прослухай пісню «Над Дніпровою сагою» на слова Тараса Шевченка у виконанні гурту «AVIATOR».

Слайд 56. Чи сподобалась тобі сучасна музична інтерпретація вірша? Добери з-поміж запропонованих слів ті, що можуть схарактеризувати мелодію до цієї пісні.

Слайд 57-60. Дай відповіді на запитання.

Слайд 61. Гра «Так чи ні?».

Підсумок

Слайд 62. Домашнє завдання.

Рефлексія.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні