Каталог матеріалів

Урок №33 для 2 класу з інформатики - Створення власних літературних творів за допомогою текстових та графічних редакторів.

«___»__________ 20___ року

Урок №33. Створення власних літературних творів за допомогою текстових та графічних редакторів. Презентування власних ідей, думок та інформаційних продуктів перед аудиторією.

Мета: навчати створювати власні літературні твори за допомогою текстових та графічних редакторів; розвивати логічне мислення, навички роботи перед аудиторією; формувати вміння планувати свою діяльність, аналізувати i робити висновки; виховувати інформаційну культуру учнів, уважність, акуратність, дисциплінованість.

Тип уроку:

  • засвоєння нових знань; формування вмінь і навичок;

Обладнання та наочність: комп’ютери, підручники, презентація, проектор.

Хід уроку

І. Організаційний етап

  • Привітання з класом

Добрий день, дорогі друзі!

Добрий день!

На вас чекає гарний день.

Бачу, всі веселі і здорові

До уроку всі готові!

  • Повідомлення теми і мети уроку

Сьогодні наш урок можна повноцінно назвати уроком творчості, бо ми будемо створювати власні літературні твори за допомогою текстових і графічних редакторів.

ІІ. Мотивація навчальної діяльності

Не забувайте про правила поведінки на уроці. (Слайд3).

Слайд4-9. Розімнемось та перевіримо, чи всі готові до уроку. Розшифруйте анаграми.

ІІІ. Актуалізація опорних знань

  • Повторення раніше вивченого матеріалу (Слайд10)
  1. Чому електронне збереження інформації краще за звичний паперовий спосіб?
  2. Опишіть алгоритм збереження текстового повідомлення на флеш носій.

Вивчення нового матеріалу

Слайд11. На яких уроках ви творчо працюєте? Як саме?

Слайд12-13. Урок інформатики не є виключенням. На сьогоднішньому уроці ви зможете працювати в таких напрямках:

  • Вірш
  • Казка
  • Легенда
  • Оповідання
  • Байка
  • Мультфільм із зображень

Ваша задача: створити на одну із обраних тем власний літературний твір (окрім мультфільму із зображень) та одну ілюстрацію до свого твору. Текст пишемо в текстовому редакторі (за потреби можете відформатувати, як забажаєте) та ілюстрацію в графічному редакторі Paint.

Слайд14. Основі етапи роботи:

  • Створити текстовий літературний твір у текстовому редакторі й зберегти його на флеш носій вчителя. (Якщо це мультфільм із зображень текстового супроводу не потрібно)
  • Створити ілюстрацію до свого текстового літературного твору й зберегти його на флеш носій вчителя. (Якщо це мультфільм із зображень створити 3-4 ілюстрації)
  • Презентувати свій літературний твір разом з ілюстрацією. (Якщо це мультфільм із зображень усно описати події, які відбуваються)

Фізкультхвилинка

А зараз, шановні діти давайте поглянемо на екран (слайд з фізкультхвилинкою) та попробуємо повторити всі ці дії які будуть нам демонструвати герої на екрані (відео фізкультхвилинка)

Усвідомлення набутих знань й формування вмінь та навичок

  • Практичне завдання (Слайд17)

Самостійна чи групова творча діяльність

  • Релаксація

Вправа для профілактики короткозорості та порушення зору

Підведення підсумків уроку

  • Презентування власних інформаційних продуктів (Слайд18)
Коментарі до даного матеріалу поки відсутні