Каталог матеріалів

Урок №33 з хімії для 10 класу за Григорович О.В. - Природні та хімічні волокна.

« »__________ 20____року

Конспект уроку з хімії з використанням навчально-методичного комплект: Хімія 10 клас О.В. Григорович (підручник, навчальний зошит, методичний супровід для учителя).

Урок №33. Природні та хімічні волокна

Мета: навчитися розрізняти природні, штучні та синтетичні волокна за походженням і способом добування. Навчитися описувати хімічну будову найпоширеніших волокон і пояснити, як вона впливає на їхні властивості. Навчитися наводити приклади використання різних типів волокон у побуті та промисловості. Навчитися оцінювати переваги й недоліки натуральних і хімічних волокон з точки зору екології та практичного використання. Розвивати в учнів логічне мислення, вміння самостійно працювати з інформацією, порівнювати фізичні властивості речовин, встановлювати причинно-наслідкові зв’язки, вміння робити висновки, узагальнення. Формувати здатність учнів отримувати інформацію та оперувати нею відповідно до власних хімічних потреб, формувати культуру спілкування, прививати інтерес до предмету.

Очікувані результати: учні зможуть описувати хімічну будову найпоширеніших волокон і пояснити, як вона впливає на їхні властивості. Учні зможуть розрізняти природні, штучні та синтетичні волокна за походженням і способом добування. Учні наводити приклади використання різних типів волокон у побуті та промисловості. Учні зможуть оцінювати переваги й недоліки натуральних і хімічних волокон з точки зору екології та практичного використання. Розвиватимуть логічне мислення та навички самостійної роботи з інформацією, зможуть порівнювати хімічні властивості речовин, встановлювати причинно-наслідкові зв’язки, робити висновки та узагальнення; формуватимуть здатність отримувати інформацію та оперувати нею відповідно до власних хімічних потреб, розвиватимуть культуру спілкування та інтерес до хімії як предмету.

 Обладнання: мультимедійний комплект, натрій гідроксид, вовняна та бавовняна тканина.

Хід уроку

ОК (організація класу)

Слайд 1-2. Повідомлення теми і мети уроку. Створення позитивного психологічного клімату класу.

АОЗ (актуалізація опорних знань)

Слайд 3-7. Полімери складаються з великого числа структурних ланок, сполучених у довгі молекули. Типи каучуків. Доповніть схему реакції Лебедєва. Вулканізація. Види гуми.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

Слайд 8. Сьогодні ви дізнаєтесь, з яких речовин виготовляють тканини, що нас оточують щодня – від улюбленого светра до військового бронежилету. Ви дізнаєтесь, чим відрізняються натуральні волокна від синтетичних, які з них екологічніші, а які – практичніші. Знання, які ви отримаєте, допоможуть вам не лише краще орієнтуватися в складі тканин, а й робити свідомий вибір на користь якості, комфорту та збереження довкілля.

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Слайд 9. Класифікація волокон

Слайд 10. Міцність волокон

Слайд 11. Найлон (нейлон, анід)

Слайд 12. Капрон

Слайд 13-14. Отримання капрону

Слайд 15. Структура капрону та натурального шовку

Слайд 16. Хлорин

Слайд 17. Нітрон (поліакрилонітрил)

Слайд 18. Лавсан

Слайд 19. Отримання лавсану (терилен)

Слайд 20. Лайкра (еластан, спандекс)

Слайд 21. Кевлар

Слайд 22. Цікаві факти

Слайд 23. Лабораторний дослід

Слайд 24. Тренувальна вправа в WordWall

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 26-29. Робота в групах.

УСЗ (узагальнення і систематизація знань)

Слайд 30. Стисло про основне.

Підсумок

Рефлексія

Домашнє завдання

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні