Каталог матеріалів

Урок №31 для 5 класу інтегрованого курсу "Довкілля" за О. Григоровичем - Корисні копалини, їх різновиди й використання.

«____»___________ 20___ року

 

Конспект уроку інтегрованого курсу за підручником «Довкілля» 5-6 класи (інтегрований курс) за модельною навчальною програмою (авт. Григорович О.В.)

 

Урок №31. Корисні копалини, їх різновиди й використання.

Мета:

навчальна: продовжувати знайомити учнів з властивостями корисних копалин; вчити розрізняти види корисних копалин, наводити приклади (2–3) корисних копалин рідного краю; пояснити значення корисних копалин для господарської діяльності людини;

розвиваюча: формувати і розвивати ключові компетентності учнів, зокрема навчальну, соціальну, загальнокультурну, ІКТ-компетентність; розвивати логічне мислення, вміння аналізувати, порівнювати та узагальнювати, робити висновки;

виховна: продовжувати формувати уявлення про природознавство як про навчальний предмет; розвивати інтерес до вивчення природничих наук; формувати інтерес до вивчення хімії, фізики, біології; виховувати естетичне сприймання природного середовища, виховувати прагнення досліджувати навколишній світ.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Слайд 2. Організація класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

Слайд 3. Аутотренінг.

АОЗ (актуалізація опорних знань)

Слайд 4. Пригадайте.

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 5. Робота з підручником.

Слайд 6. Словникова робота.

Слайд 7. За агрегатним станом виділяють тверді, рідкі й газуваті корисні копалини.

Слайд 8. Залежно від використання корисні копалини поділяють на паливні, рудні, нерудні.

Слайд 9. Вправа для очей.

Слайд 10. Рудні копалини.

Слайд 11. Нерудні копалини.

Слайд 12. Паливні копалини.

Слайд 13. Позначте ВСІ правильні відповіді.

Слайд 14. Робота з підручником.

Слайд 15. Оберіть родовища мінеральних вод, які розташовані в Україні.

Слайд 16-17. Добування корисних копалин.

Слайд 18. Рухлива вправа.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 19. Робота в групах.

Слайд 20. Запам’ятай!

Слайд 21. Вироби з металів здають на вторинну переробку та виготовляють нову продукцію.

Слайд 22. Сортування і переробка сміття зменшує витрати корисних копалин.

Слайд 23. Позначте ОДНУ правильну відповідь.

Слайд 24. Установіть відповідність між корисною копалиною та її назвою.

Слайд 25. Прочитайте твердження. Позначте з-поміж них правильні.

Слайд 26. Online вправа.

Слайд 27. Перевір себе.

Підсумок

Слайд 28. Коротко про головне.

Слайд 29. Домашнє завдання.

Рефлексія

Слайд 30. Рефлексія. Вправа «Відкритий мікрофон».

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні