Каталог матеріалів

Урок №31 з хімії для 10 класу за Григорович О.В. - Високомолекулярні сполуки. Полімерні матеріали. Пластмаси

« »__________20____року

Конспект уроку з хімії з використанням навчально-методичного комплект: Хімія 10 клас О.В. Григорович (підручник, навчальний зошит, методичний супровід для учителя).

Урок №31. Високомолекулярні сполуки. Полімерні матеріали. Пластмаси

Мета: навчитися пояснювати поняття високомолекулярних сполук, полімерів та пластмас, розуміючи їхню будову та особливості. Навчитися розрізняти природні та синтетичні полімери, а також пояснювати їхні властивості та сфери застосування. Навчитися аналізувати фізико-хімічні властивості полімерних матеріалів, зокрема пластмас, еластомерів і волокон, та пояснювати їх залежність від молекулярної маси та міжмолекулярних взаємодій. Навчитися оцінювати екологічні аспекти використання полімерних матеріалів, досліджувати можливості їхньої переробки та біодеградації. Розвивати в учнів логічне мислення, вміння самостійно працювати з інформацією, порівнювати фізичні властивості речовин, встановлювати причинно-наслідкові зв’язки, вміння робити висновки, узагальнення. Формувати здатність учнів отримувати інформацію та оперувати нею відповідно до власних хімічних потреб, формувати культуру спілкування, прививати інтерес до предмету.

Очікувані результати: учні зможуть пояснити поняття високомолекулярних сполук, полімерів та пластмас, розуміючи їхню будову та особливості. Учні зможуть розрізняти природні та синтетичні полімери, а також пояснювати їхні властивості та сфери застосування. Учні зможуть аналізувати фізико-хімічні властивості полімерних матеріалів, зокрема пластмас, еластомерів і волокон, та пояснювати їх залежність від молекулярної маси та міжмолекулярних взаємодій. Учні зможуть оцінювати екологічні аспекти використання полімерних матеріалів, досліджувати можливості їхньої переробки та біодеградації. Розвиватимуть логічне мислення та навички самостійної роботи з інформацією, зможуть порівнювати хімічні властивості речовин, встановлювати причинно-наслідкові зв’язки, робити висновки та узагальнення; формуватимуть здатність отримувати інформацію та оперувати нею відповідно до власних хімічних потреб, розвиватимуть культуру спілкування та інтерес до хімії як предмету.

 Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (організація класу)

Слайд 1-2. Повідомлення теми і мети уроку. Створення позитивного психологічного клімату класу.

АОЗ (актуалізація опорних знань)

Слайд 3-7. Виділяють до IV рівнів формування тривимірної конфігурації білкових молекул. Кольорові реакції – якісні реакції на наявність білків у розчинах. Опишіть процес зображений на малюнку.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

Слайд 8. Сьогодні ви дізнаєтесь, що таке високомолекулярні сполуки, які речовини належать до полімерів та яку роль вони відіграють у сучасному світі. Полімери оточують нас всюди: від природних, таких як білки, нуклеїнові кислоти, целюлоза, до синтетичних, з яких виготовляють пластмаси, синтетичні волокна та еластомери. Ви зрозумієте, як будова полімерних молекул впливає на їхні фізико-хімічні властивості та чому деякі матеріали еластичні, інші – міцні, а деякі розкладаються сотні років. Також ви навчитеся аналізувати переваги та недоліки використання полімерних матеріалів, усвідомлюючи їхній вплив на довкілля та важливість переробки. Сьогоднішня тема допоможе вам не лише краще зрозуміти хімічну природу полімерів, а й усвідомити, як наука може сприяти створенню екологічно безпечних матеріалів майбутнього.

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Слайд 9-11. Поняття про полімери

Слайд 12. Приклади конкретних типів полімерів у побуті

Слайд 13. Види полімерів

Слайд 14. Механічні властивості полімерів

Слайд 15. Здатність до розчинення

Слайд 16. Гнучкість полімерів

Слайд 17. Конфігурації полімерів

Слайд 18. Термореактивність

Слайд 19. Термопластичність

Слайд 20. Реакції полімеризації

Слайд 21. Цікаві факти

Слайд 22. Пластмаси

Слайд 23. Популярні види пластмас

Слайд 24. Поліетилен терефталат

Слайд 25. Поліетилен

Слайд 26. Полівінілхлорид

Слайд 27. Поліпропілен

Слайд 28. Полістирол

Слайд 29. Інші види пластику

Слайд 30-31. Інші полімери

Слайд 32. Забруднення пластиком

Слайд 33. Як правильно сортувати сміття

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 35-36. Робота в зошиті

Слайд 37-39. Робота в групі

УСЗ (узагальнення і систематизація знань)

Слайд 40. Стисло про основне.

Підсумок

Рефлексія

Домашнє завдання

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні