Каталог матеріалів

Урок №30 для 5 класу з курсу "Досліджуємо історію і суспільство" за Пометун О.І. - Заповідники. Природні та історико-культурні заповідники України.

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________20___ року

Конспект уроку етики за підручником «Досліджую історію і суспільство»

Олена Пометун, Юлія Малієнко, Тетяна Ремех.

 

Урок №30. Заповідники. Природні та історико-культурні заповідники України.

Мета: ознайомити учнів із поняттям «заповідник»; розповісти про те, які природні та історико-культурні заповідники існують в Україні; пояснити чому «Софіївку» в Умані називають шедевром паркового мистецтва та чим уславився заповідник «Качанівка» на Чернігівщині; вчити використовувати в поясненнях інформацію з різних джерел, зокрема тексти та відеоматеріали, усні історичні свідчення, музейні експозиції, власні спостереження; виокремлювати основне і другорядне в тексті джерела; виховувати любов до історії свого народу.

Очікувані результати: учень/учениця наводить приклади етнічного, релігійного, культурного та іншого розмаїття в Україні та світі в минулому і сьогоденні; пояснює причини та наслідки розмаїття в сучасній Україні, аналізує культурне розмаїття України та світу; висловлює власне ставлення про культурне розмаїття та його цінність для суспільства, виявляє зацікавленість переконаннями інших людей; визначає на карті положення географічних об’єктів, культурно-історичних пам’яток, місця історичних подій; позначає розміщення об’єктів на карті, прокладає уявні маршрути, визначає відстані; описує і характеризує за певним алгоритмом пам’ятку природи, історії та культури; порівнює однотипні пам’ятки історії, природи та культури і пояснює їх значення; послідовно викладає інформацію, будує виступ із дотриманням структури; дотримується визначених правил і пропонує у разі потреби зміни до них під час організації подорожей для пізнання пам’яток історії та культури, туристичних об’єктів, а також для прогулянок і відпочинку; оцінює значення події, явища, цінність пам’ятки культури для конкретного історичного періоду; пояснює, як погляди та потреби людей сьогодні і в минулому пов’язані з подіями їхнього життя, станом суспільства, як пов’язані минуле, теперішнє і майбутнє в житті кожної людини і суспільства у цілому.

Обладнання: мультимедійний комплект.

 

Хід уроку

І. Вступна частина

Слайд 3. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 4. Повідомлення теми уроку.

Слайд 5. Обговорення в класі.

Слайд 6-7. Досліди.

ІІ. Основна частина

Слайд 9. Виконай завдання.

Слайд 10. Поміркуй.

Слайд 11. Запам’ятай.

Слайд 12. Досліди.

Слайд 13. Гімнастика для очей.

Слайд 14. Виконай завдання.

Слайд 15. Поміркуй.

Слайд 16. Досліди.

Слайд 17. Переглянь відео.

Слайд 18. Виконай тестові завдання.

Слайд 19. Виконай тестові завдання.

Слайд 20. Виконай тестові завдання.

Слайд 21. Виконай тестові завдання.

ІІІ. Заключна частина

Домашнє завдання

Слайд 22. Пояснення домашнього завдання.

Підсумок.

Рефлексія.

Слайд 23. Малюнкова рефлексія.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні