Каталог матеріалів

Урок №30 для 1 класу з музичного мистецтва за Л. Аристовою - Ах метелик!.. подивіться! Ось він, ось він метушиться!

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку музичного мистецтва з використанням навчального посібника «Мистецтво – Л. Аристова, Н. Чєн»

Урок №30. Ах метелик!.. подивіться! Ось він, ось він метушиться!

Музичні звуки; мелодія, ритм, темп, динаміка; музична грамота – ноти (узагальнення).

СММ: Е. Гріг «Метелик», В. Косенко «За метеликом».

СОМ: Ю. та Л. Шевченки «Тепло літа».

ХТД: Н. Май «Україна мила!» - виконання

Мета: узагальнити знання про музичні звуки, їхні властивості (мелодія, ритм, темп, динаміка); ознайомити учнів із музичними творами Е. Гріга «Метелик», В. Косенка «За метеликом» та навчити їх слухати, аналізувати музику; закріпити знання про нотну грамоту, повторити вивчені ноти; формувати навички уважного слухання музичних творів та емоційного сприйняття музики. 

Очікувані результати: здобувач освіти співає вокальні вправи, дитячі пісні (зокрема «Україна мила!»), виконання у відповідному настрої, характері; дотримується правил співу (постава, дихання); відтворює прості ритмічні послідовності (створені з половинних, четвертних та восьмих тривалостей); орієнтується в поняттях музичної грамоти (нота, нотний стан, звук, тривалості (чверть, восьма), метр, розмір), має уявлення про запис нотного тексту); виконує пісні «в ролях», відтворюючи образ мімікою, пластикою рухів; рухається в ритмі і темпі музики, узгоджує свої рухи з музичним супроводом (співом); придумує образи і створює їх знайомими засобами мистецької виразності; виконує твори мистецтва (співає, танцює, декламує тощо), які подобаються; сприймає твір мистецтва та висловлює враження, добирає із запропонованих слів співзвучні особистим емоціям; визначає темп (повільно, помірно, швидко); регістр (високий, середній, низький), динаміку (гучно, тихо), тембр (звучання хору та оркестру), характеризує мелодію; називає твори мистецтва, що змінюють або передають його/її настрій; презентує результати власної творчості (співає пісні, виконує танцювальні рухи); бере участь у колективному виконанні творчого задуму; дотримується правил творчої співпраці, вербально описує свій творчий задум; визначає, що вдалося, чи не вдалося у виконанні того, що було задумано.

Формування ключових компетентностей:

Музична: розвиток уміння впізнавати та характеризувати мелодію, ритм, темп і динаміку в музиці.

Естетична: виховання емоційного відгуку на музику та вміння виражати почуття через мистецтво.

Комунікативна: розвиток уміння обговорювати музику, ділитися враженнями від прослуханих творів. 

Соціальна: навчання взаємодії під час виконання пісні. 

Інформаційна: ознайомлення з музичними творами, що супроводжують гопак, та особливостями гри на бандурі.

Здоров’язберігаюча: розвиток координації рухів, уваги та загального емоційного благополуччя через музичні й рухові вправи.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

Слайд2. Послухайте вірш і налаштуйтеся на роботу.

Слайд3. Психологічна вправа «Енергетична куля»

МНД (мотивація навчальної діяльності)

Слайд4. Сьогодні на уроці вас чекає відкриття

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд5. Вправа «Мікрофон»

Слайд6-7. Слово вчителя

Слайд8. Послухайте: Е. Гріг. «Метелик»

Слайд9. Послухайте: В. Косенко. «За метеликом»

Слайд10. Дайте відповіді на запитання.

Слайд11. Опишіть свої враження від музики, використовуючи слова-підказки.

Слайд12. Уявіть себе метеликами і, рухаючи хусткою або стрічкою, повторіть їхні рухи.

Слайд13. Фізкультхвилинка.

Слайд14-15. Нотна грамота

Слайд16-17. Пригадайте текст пісні «Україна мила».

Слайд18. Виконуємо пісню «Україна мила».

Слайд19. Гімнастика для очей

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд20. Об’єднайтеся у пари.

Слайд21. Пограйте у веселі ритми.

Слайд22-25. Розгадайте слова.

Підсумок

Рефлексія

Слайд26. Рефлексія «Обери свій фрукт». Назви враження від уроку

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні