Каталог матеріалів

Урок №29 для 5 класу з літературного читання за В. Архиповою - Казка-п’єса як різновид драматичного твору. Зміст та художні особливості казки. Дійові особи казки

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________.20___ року

Конспект уроку Української літератури з використанням підручника «Українська література». Автори: Архипова В. П., Січкар С. І., Шило С. Б. (2022)» для 5 класу.

Урок №029. Казка-п’єса як різновид драматичного твору. Зміст та художні особливості казки. Дійові особи казки. Олександр Олесь «Микита Кожум’яка»

Мета: з’ясувати рівень засвоєння змісту твору; ознайомити п’ятикласників із поняттям драматичний твір та його особливостями; розвивати навички порівняльної характеристики героїв, виразного читання; формувати критичне мислення; виховувати національну свідомість учнів.

Очікувані результати: учень характеризує вплив окремих деталей, зокрема художніх, на сприйняття змісту казки; за мотивами прочитаного створює власний медійний продукт; виразно за особами читає драму-казку.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Слайд 2. Організація класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

Слайд 3. Психологічна настанова – «Золота рибка».

Слайд 4-6. Вправа на постанову дихання та розвиток артикуляції.

АОЗ (актуалізація опорних знань)

Слайд 7. Пригадай.

Слайд 8. Слово дня.

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 9. Робота з підручником.

Слайд 10. Які особливості казки-п’єси?

Слайд 11. Словникова робота.

Слайд 12. Вправа «Трибуна думок».

Слайд 13. Рухлива вправа для очей.

Слайд 14. Робота з підручником.

Слайд 15. Збагачуй мовлення.

Слайд 16. Фронтальне опитування.

Слайд 17. Знайди в інтернеті та переглянь мультфільм «Микита Кожум’яка». Яким зображено головного героя? Чи таким ти уявляв двобій Микити і Змія?

Слайд 18. Вправа «Трибуна думок».

Слайд 19. ПОЗНАЙОМСЯ З АВТОРОМ.

Слайд 20. Переглянь відеоурок про Олександра Олеся. Визнач, які події у житті митця були особливими? Що вплинуло на його вибір стати письменником?

Слайд 21. Рубрика «Нове і цікаве».

Слайд 22. Рухлива вправа для очей.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 23-25. Дай відповіді на запитання.

Слайд 26. Дай відповіді на запитання або виконай завдання.

Слайд 27. Схарактеризуй Микиту Кожум’яку та запиши риси його вдачі.

Слайд 28. Перекажи події твору, скориставшись підказкою.

Слайд 29. Метод незакінчених речень.

Слайд 30. Літературна гра «Так – Ні».

Підсумок

Слайд 31. Домашнє завдання.

Рефлексія.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні