Каталог матеріалів

Урок №29 для 9 класу - Інтерпретування даних у вигляді діаграм. Вибір типу та побудова діаграм. Зображення рядів даних

«___»__________ 20___ року

Урок №29. Інтерпретування даних у вигляді діаграм. Вибір типу та побудова діаграм. Зображення рядів даних

Мета: ознайомити учнів із інтерпретуванням даних у вигляді діаграм, типами діаграм, зображенням рядів даних. Формувати вміння виділяти головне, актуалізувати, конспектувати, порівнювати, зіставляти. Забезпечити диференційований підхід. Установити зв'язки між засвоєними та новими знаннями. Формувати групи компетентностей: соціально-трудову, інформаційну, загальнокультурну, соціально-трудову, уміння вчитися.

Тип уроку: засвоєння нових знань.

Обладнання та наочність: комп’ютери, підручники, презентація, проектор.

Програмне забезпечення: табличний процесор.

 

Хід уроку

І. Організаційний етап

  • Привітання з класом
  • Доброго дня, діти.
  • Повідомлення теми і мети уроку

Сьогодні на уроці ми з вами ознайомимось із інтерпретуванням даних у вигляді діаграм, типами діаграм, зображенням рядів даних.

ІІ. Мотивація навчальної діяльності

Автоматичні фільтри, використання яких розглядалось на попередніх уроках, придатні не для всіх випадків.

  • Не забувайте про правила поведінки на уроці. (Слайд2).

 

ІІІ. Актуалізація опорних знань (Слайд 4)

  1. У якому випадку не можна застосувати автоматичний фільтр?
  2. У якому випадку доцільно застосовувати розширений фільтр?
  3. Опишіть порядок застосування розширеного фільтра.
  4. Як у розширеному фільтрі записуються умови (критерії), об’єднані логічною операцією І?
  5. Коли доцільно використовувати проміжні підсумки?

Вивчення нового матеріалу

Розповідь учителя з демонстрацією презентації (слайди 5-19)

Фізкультхвилинка

Усвідомлення набутих знань та формування вмінь і навичок

  • Практичне завдання(Слайд 21)

Релаксація

Слайд 22. Вправа для профілактики короткозорості та порушення зору.

Підведення підсумків уроку

  • Бесіда за питаннями (Слайд 23)
  1. Які типи діаграм можна створити в Excel?
  2. Коли доцільно застосовувати кругову діаграму?
  3. Коли доцільно застосовувати стовпчасту діаграму?
  4. Які основні кроки побудови діаграм?
  5. Як змінити розміри діаграми або її об’єктів?

Домашнє завдання

Опрацювати конспект.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні