Каталог матеріалів

Урок №28 для 5 класу з літературного читання за В. Архиповою - Урок мовленнєвого розвитку №2 Різні життєві позиції царя Плаксія і Лоскотона (цитатна характеристика)

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________.20___ року

Конспект уроку Української літератури з використанням підручника «Українська література». Автори: Архипова В. П., Січкар С. І., Шило С. Б. (2022)» для 5 класу.

Урок №028. Урок мовленнєвого розвитку №2. Різні життєві позиції царя Плаксія і Лоскотона (цитатна характеристика)

Мета: простежити різні способи життя і поведінки дійових осіб, життєві позиції царя Плаксія та Лоскотона; розвивати культуру зв’язного мовлення учнів, уміння виразно й усвідомлено читати казку; висловлювати особисте ставлення до зображуваного; формувати світогляд, оптимістичний погляд на світ; виховувати почуття пошани до українських письменників, інтерес до власної праці.

Очікувані результати: учень розпізнає основні виражальні засоби в казках, використовує окремі з них; творчо використовує мовні засоби, обираючи із запропонованих варіантів доречні нестандартні рішення, обґрунтовуючи зроблений вибір.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Слайд 2. Організація класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

Слайд 3. Психологічна настанова – «Веселка».

АОЗ (актуалізація опорних знань)

Слайд 4. Дай відповіді на запитання або виконай завдання.

Слайд 5. Робота в групах. Виконайте завдання.

Слайд 6. Захист групових робіт. Вправа «Диктор телебачення».

Слайд 7. Рухлива вправа для очей.

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 8. Знайдіть та виразно прочитайте портрет Плаксія. Що ви можете сказати про риси його характеру? Складіть інформаційне гроно до образу.

Слайд 9. Знайдіть та прочитайте, як автор змальовує Лоскотона. Про які риси вдачі героя ви можете судити з цього опису? Складіть сенкан.

Слайд 10-11. Зачитайте з тексту цитати, що підтверджують визначені ознаки.

Слайд 12. Рухлива вправа для очей.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 13. Вправа «Трибуна думок».

Слайд 14. Запропонуйте шлях боротьби із Плаксіями.

Слайд 15. Вправа «Крісло автора».

Слайд 16. Конкурс “Найкмітливіший”. Підтримайте або спростуйте думку.

Підсумок

Слайд 17. Домашнє завдання.

Рефлексія.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні