Каталог матеріалів

Урок №28 інтегрованого курсу "Здоров’я, безпека та добробут" для 6 класу за О. Шиян - Потреби людини та обмеженість ресурсів. Як відповідально використовувати ресурси.

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку інтегрованого курсу за підручником «Здоров’я, безпека та добробут». Автори: Шиян О. І., Волощенко О. В., Дяків В. Г., Козак О. П., Седоченко А. Б. для 6 класу за програмою НУШ

Урок № 28. Потреби людини та обмеженість ресурсів.

Мета: знати, що таке ресурси і потреби; розмірковувати над питанням, як правильно використовувати ресурси; вміти визначати ресурси, якими можуть керувати.

Очікувані результати: учень пояснює поняття «ресурси», «обмеженість ресурсів»; знає, як пов¢язані ресурси і потреби; вміє визначати глобальні цілі.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Слайд 2. Організація класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

Слайд3. Емоційне налаштування «Екран настрою».

АОЗ (актуалізація опорних знань)

Слайд 4. Як відповідально використовувати ресурси?

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Слайд 5. У 5-6 класах ти досліджував / досліджувала, як ефективно

задовольняти різні потреби. Пригадай.

Слайд 6. Наведіть приклади потреб, які можна задовольнити відразу, і які

потребують багато часу. Обговоріть їх.

Слайд 7. Як відповідально використовувати ресурси?

Слайд 8. Словникова робота.

Слайд 9. Гімнастика для очей.

Слайд 10. Шестикласниця Наталя хотіла зрозуміти, якими ресурсами і як

вона може керувати у своєму віці. Вона звернулася за допомогою

до тата. Разом вони створили ось таку таблицю.

Слайд 11. Заповнивши таблицю, Наталя сказала: “Стільки всього треба

робити! Я не зможу з цим впоратися”. Мама порадила згадати

з 5 класу уроки про менеджмент навчання та застосувати метод

швейцарського сиру. Наталя вирішила для початку спробувати

керувати одним із ресурсів. Поміркуй, з якого ресурсу почнеш ти.

Чому саме з нього?

Слайд 12. Як відповідально використовувати ресурси?

Слайд 13. Словникова робота.

Слайд 14. Наталя обрала ресурс “Моє здоров’я”. Як ви думаєте, чому? Спробуйте довести, що здоров’я — це не лише цінність, але й ресурс,

та поміркувати, як виявляється його обмеженість.

Слайд 15. Фізкультхвилинка.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 16. Як відповідально використовувати ресурси?

Слайд 17. Наведіть із власного життя приклади витрати та відновлення

здоров’я як ресурсу. Запишіть.

Слайд 18. Словникова робота.

Слайд 19. Цілі сталого розвитку були ухвалені Самітом ООН на період

від 2015 до 2030 року. Всього Глобальних цілей — 17.

Слайд 20. Подивіться відео про цілі сталого розвитку.

Слайд 21. Обговоріть, що ви довідалися.

Слайд 22. Обери одну з цілей сталого розвитку та поміркуй, як на неї впливають твої дії в повсякденному житті.

Слайд 23. Як відповідально використовувати ресурси?

Підсумок

Слайд 24. Шестикласники й шестикласниці почали складати список того,

що вони можуть зробити, щоб зберегти планету та її ресурси для

наступних поколінь. Доповни його.

Слайд 25. Домашнє завдання.

Рефлексія

Слайд 26. Рефлексія «Мій настрій». Обери емотикон, який відповідає твоєму настрою в кінці уроку

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні