Каталог матеріалів

Урок №27 для 5 класу з курсу "Досліджуємо історію і суспільство" за Пометун О.І. - Генуезька та Кам’янець-Подільська фортеці. Чим уславилися Бахчисарайський та Маріїнський палаци.

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________20___ року

Конспект уроку етики за підручником «Досліджую історію і суспільство»

Олена Пометун, Юлія Малієнко, Тетяна Ремех.

 

Урок №27. Замки, фортеці та палаци та їх роль в історії.

Мета: ознайомити учнів із поняттям «замки», «фортеця», «палац»; розповісти коли і для чого були зведені Генуезька та Кам’янець-Подільська фортеці; пояснити чим уславилися Бахчисарайський та Маріїнський палаци; вчити використовувати в поясненнях інформацію з різних джерел, зокрема тексти та відеоматеріали, усні історичні свідчення, музейні експозиції, власні спостереження; виокремлювати основне і другорядне в тексті джерела; виховувати любов до історії свого народу.

Очікувані результати: учень/учениця наводить приклади етнічного, релігійного, культурного та іншого розмаїття в Україні та світі в минулому і сьогоденні; пояснює причини та наслідки розмаїття в сучасній Україні, аналізує культурне розмаїття України та світу; висловлює власне ставлення про культурне розмаїття та його цінність для суспільства, виявляє зацікавленість переконаннями інших людей; визначає на карті положення географічних об’єктів, культурно-історичних пам’яток, місця історичних подій; позначає розміщення об’єктів на карті, прокладає уявні маршрути, визначає відстані; описує і характеризує за певним алгоритмом пам’ятку природи, історії та культури; порівнює однотипні пам’ятки історії, природи та культури і пояснює їх значення; послідовно викладає інформацію, будує виступ із дотриманням структури; дотримується визначених правил і пропонує у разі потреби зміни до них під час організації подорожей для пізнання пам’яток історії та культури, туристичних об’єктів, а також для прогулянок і відпочинку; оцінює значення події, явища, цінність пам’ятки культури для конкретного історичного періоду; пояснює, як погляди та потреби людей сьогодні і в минулому пов’язані з подіями їхнього життя, станом суспільства, як пов’язані минуле, теперішнє і майбутнє в житті кожної людини і суспільства у цілому.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

І. Вступна частина

Слайд 3. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 4. Повідомлення теми уроку.

Слайд 5. Обговорення в класі.

ІІ. Основна частина

Слайд 7. Виконай завдання.

Слайд 8. Поміркуй.

Слайд 9. Досліди.

Слайд 10-11. Досліди.

Слайд 12-13. Досліди.

Слайд 14. Досліди.

Слайд 15. Гімнастика для очей.

Слайд 16. Перевір себе.

Слайд 17. Поміркуй.

Слайд 18. Поміркуй.

Слайд 19. Щоб поглибити своє розуміння матеріалу уроку, виконай завдання до параграфа у робочому зошиті.

Слайд 20. Оціни себе та своїх однокласників/ однокласниць.

Слайд 21. Виконай завдання.

ІІІ. Заключна частина

Домашнє завдання

Слайд 22. Пояснення домашнього завдання.

Підсумок.

Рефлексія.

Слайд 23. Рефлексія. Вправа «Емоційна ромашка». Дай відповіді цеглинками LEGO.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні