Каталог матеріалів

Урок №26 для 5 класу з курсу "Здоров’я, безпека та добробут" за Воронцовою Т. В. - Як діяти під час пожежі.

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку інтегрованого курсу за підручником «Здоров’я, безпека та добробут». Автори: Тетяна Воронцова, Володимир Пономаренко, Ірина Лаврентьєва, Олена Хомич для 5 класу за програмою НУШ

Урок №026. Як діяти під час пожежі.

Мета: ознайомити учнів з алгоритмами гасіння невеликих пожеж, особливостями гасіння електроприладів, навчити захищати органи дихання під час пожежі та здійснювати евакуацію з приміщення школи та оселі; продовжити знайомити учнів з умовами виникнення процесу горіння і з принципами запобігання пожеж вдома і на природі; розглянути основні причини виникнення пожеж, стадії розвитку пожеж, сформувати знання про основні аспекти пожежної охорони, заходи щодо профілактики пожеж, розглянути будову основних засобів пожежогасіння, розвивати вміння оцінювати пожежну безпеку власної оселі, уміння орієнтуватися за планом евакуації на випадок пожеж, відпрацювати дії щодо захисту органів дихання при пожежі та дії у випадку загоряння одягу, виховувати свідомість та обачність у небезпечних ситуаціях.

Очікувані результати: учні називають причини виникнення побутових пожеж; демонструють вміння захищати органи дихання від отруйних газів; показують шлях евакуації з приміщення школи.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Слайд 2. Організація класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

Слайд 3. Психологічне налаштування на урок. Вправа «Очікування від подорожі».

АОЗ (актуалізація опорних знань)

Слайд 4. Зворотний зв'язок.

Слайд 5. § 25. Як діяти під час пожежі.

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 6. Робота з підручником.

Слайд 7. Методом мозкового штурму назвіть якомога більше причин виникнення побутових пожеж.

Слайд 8. Вправа «Трибуна думок».

Слайд 9. Робота в групах.

Слайд 10. Гімнастика для очей.

Слайд 11. Робота з підручником.

Слайд 12. Потренуйтеся захищати органи дихання від отруйних газів.

Слайд 13. Розгляньте малюнок з коміксом про те, як потрібно евакуюватися зі школи.

Слайд 14. Гімнастика для очей.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 15. Практичне завдання.

Слайд 16. Робота з підручником.

Слайд 17. Перейдіть за першим QR-кодом і подивіться відео, як треба діяти під час евакуації.

Слайд 18. Перейдіть за другим QR-кодом і прочитайте статтю про дівчинку, яка врятувала сім’ю від пожежі. Роздрукуйте бланк завдання і дайте відповіді на запитання.

Підсумок

Слайд 19-20. Мозаїка завдань до теми.

Слайд 21. Оцініть свої досягнення.

Слайд 22. Домашнє завдання.

Рефлексія

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні