Каталог матеріалів

Урок №26 для 5 класу з курсу "Досліджуємо історію і суспільство" за Васильків І. Д. - Спроби відродження української державності у 1917—1921 роках.

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________20___ року

Конспект уроку етики за підручником «Досліджую історію і суспільство» Васильків І. Д., Басюк О. Я., Гінкул Г. С., Грисюк Л. А., Димій І. С., Іртищева О. А., Костікова М. І., Паршин І. Л., Шеремета Р. В.

Урок №26. Спроби відродження української державності в 1917—1921 роках.

Мета: ознайомити учнів із поняттям: «світова війна», «революція», «універсал»; розповісти про те, що Першу світову війну і початок Української революції; розширити знання учнів про ««Українську Державу» Павла Скоропадського, відновлення УНР, поразку визвольних змагань; розвивати спостережливість, пам’ять, логічне мислення; виховувати любов до Батьківщини.

Очікувані результати: учень/учениця послідовно викладає інформацію, будує виступ з дотриманням структури; описує перебіг історичних подій та визначає тяглість в історичному процесі; співвідносить дані карти з іншими джерелами інформації (розповідь учителя, текст книжки тощо); формулює запитання щодо можливого впливу тих чи інших подій на життя суспільства, окремих груп людей; визначає ознаки, що пов’язують документи, артефакти (музейні об’єкти) та ілюстративний матеріал з історичним періодом (у межах теми); добирає приклади, які розкривають поняття/терміни, що використовуються в межах теми; формулює судження про вчинки історичних осіб та сучасних діячів, події, явища, процеси з урахуванням отриманих знань та власного досвіду; зіставляє картографічну інформацію різних історичних періодів; пояснює причини та наслідки розмаїття в сучасній Україні, аналізує культурне розмаїття України та світу; виявляє розбіжності в тлумаченнях минулого та сучасного на конкретних прикладах; використовує пошукові системи для отримання інформації, дізнається значення незнайомих слів розрізняє тексти соціального та історичного змісту; формулює висновок, судження на основі наведених фактів, використовує пошукові системи для отримання інформації, дізнається значення незнайомих слів; формулює судження про вчинки історичних осіб та сучасних діячів, події, явища, процеси з урахуванням отриманих знань та власного досвіду; висловлює припущення стосовно можливого перебігу історичних подій; зіставляє картографічну інформацію різних історичних періодів.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

І. Вступна частина

Слайд 3. Перевірка виконання домашнього завдання.

Слайд 4. Повідомлення теми уроку.

Слайд 5. Актуалізація опорних знань.

Слайд 6. Актуалізація опорних знань.

Слайд 7. Поміркуй.

Слайд 8. Цікаво знати.

ІІ. Основна частина

Слайд 10. Виконай завдання.

Слайд 11. Розглянь зображення та прокоментуй їх.

 Слайд 12. Дай відповіді на питання.

Слайд 13. Виконай завдання.

Слайд 14. Розглянь зображення.

Слайд 15. Дай відповіді на питання.

Слайд 16. Гімнастика для очей.

Слайд 17. Виконай завдання.

Слайд 18. Розглянь зображення та прокоментуй їх.

Слайд 19. Дай відповіді на питання.

Слайд 20. Вправа «Символи, що оживають».

Слайд 21. Онлайн-цікавинка.

Слайд 22. Корисна гра.

Слайд 23. Складіть запитання до тексту параграфа, починаючи кожне поданими словами. Запропонуйте свої запитання в класі.

Слайд 24. Виконай завдання.

Слайд 25. Вправа «Лист у минуле».

Слайд 26. Вправа «Малюнок словами».

ІІІ. Заключна частина

Домашнє завдання

Слайд 27. Пояснення виконання домашнього завдання.

Підсумок. Рефлексія

Слайд 28. Рефлексія. Оберіть відповідну цеглинку LEGO.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні