Каталог матеріалів

Урок №26 для 5 класу з музичного мистецтва за Масол Л. М. - Музика в кіно

 «____»___________ 20___ року

Конспект уроку музичного мистецтва з використанням навчального посібника «Мистецтво – Л. Масол, О. Просіна»

Урок №26. Музика в кіно

Мова кіномистецтва (кадр, монтаж).

Портрет митця: Дж. Вільямс

Сприймання: Дж. Вільямс. Саундтреки з х/ф «Зоряні війни» «Імперський марш», «Гаррі Поттер», «Супермен». Р. Роджерс. «Do-Re-Mi» з мюзиклу «Звуки музики»)

Мета: виховання в учнів емоційно-ціннісного ставлення до мистецтва та дійсності, розвиток мистецьких художніх інтересів, естетичних потреб; формування системи мистецької грамотності, яка відображає видову, жанрову, стильову специфіку і взаємодію мистецтв; розвиток умінь сприймання, інтерпретації та оцінювання творів мистецтва й художніх явищ; стимулювання здатності учнів до художньо-творчого самовираження в мистецькій діяльності, до здійснення мистецької комунікації; розвиток художніх мистецьких здібностей, креативного мислення, творчого потенціалу; формування потреби в естетизації середовища та готовності до участі в соціокультурному житті.

Обладнання: мультимедійний комплект

 

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд3. Поміркуйте.

Слайд4-10. Слово вчителя

Слайд11. Обговоріть.

Слайд12-14. Слово вчителя

Слайд15-21. До портретної галереї. Джон Вільямс

Слайд22. Перегляньте: Джон Вільямс. Саундтрек з кінофільму «Зоряні війни» «Імперський марш»

Слайд23. Перегляньте: Джон Вільямс. Саундтрек з кінофільму «Список Шиндлера»

Слайд24. Перегляньте: Джон Вільямс. Саундтрек з кінофільму «Гаррі Поттер»

Слайд25. Перегляньте: Джон Вільямс. Саундтрек з кінофільму «Зоряні війни» (з титрами)

Слайд26. Перегляньте: Джон Вільямс. Саундтрек з кінофільму «Супермен» (із кінофрагментами)

Слайд27. Гімнастика для очей.

Слайд28. Слово вчителя

Слайд29. Пригадайте.

Слайд30-31. Слово вчителя

Слайд32. Перегляньте фрагменти з кінофільму «Звуки музики».

Слайд33. Обговоріть.

Слайд34-36. Музична грамота

Слайд37-38. Заспівайте фрагмент пісні з кінофільму «Звуки музики» з пластичним інтонуванням у різних варіантах (поступово змінюючи динаміку або на контрасті форте і піано, в різних темпах, і з різними штрихами).

Слайд39. Прослухайте: Річард Роджерс. «До-Ре-Мі з мюзиклу «Звуки музики» (Національна оперета України та ансамбль дитячого театру «Мюзік-хол»).

Слайд40. Мистецькі поради

Слайд41. Виконайте пісню з пластичним інтонуванням, з інсценізацією (у групі).

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд42-45. Мистецька скарбничка

Слайд46. Узагальнюємо, аргументуємо, систематизуємо

Підсумок

Слайд47. Самостійне дослідження, медіапошук

Слайд48. Фантазуємо, експериментуємо, діємо

Рефлексія

Слайд49. Рефлексія «В кінотеатрі»

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні