Каталог матеріалів

Урок №24-25 для 5 класу з курсу "Пізнаємо природу" за Т. Коршевнюк - Як дослідити світлові явища. Утворення тіні. Роль світла в природі й житті людини.

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку «Пізнаємо природу» з використанням навчального посібника Коршевнюк Т.В., Ярошенко.

Урок №24-25. Як дослідити світлові явища. Утворення тіні. Роль світла в природі та житті людини.

Мета: сформувати поняття учнів світлові явища, про їх практичне застосування в житті людини, розширити їх знання про світлові явища, зокрема про джерела світла та значення світлових явищ для організмів, а також сформувати уявлення про особливості поширення світла та його сприйняття людиною.

Очікувані результати: наводить приклади джерел світла; пояснює виникнення тіні; досліджує індивідуально/в групі, з допомогою вчителя/вчительки чи інших осіб за складеним планом, використовуючи запропоновані інструменти поширення світла; дотримується правил безпеки життєдіяльності під час дослідження світлових явищ.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд2. Організація класу. Вправа «Криголам»

Слайд3. Програма «Як почуває себе ненька Україна?» в прямому ефірі.

Слайд4. Розглянь тіла. Що в них спільного?

Слайд5. Словничок.

Слайд6. Є природні джерела світла. Назви їх.

Слайд7. Є штучні джерела світла.

Слайд8. Світлопроникні тіла.

Слайд9. Світлонепроникні тіла.

Слайд10. Відгадай загадку.

Слайд11. Розкажи.

Слайд12. Довідничок.

Слайд13. Робота в підручнику.

Слайд14. Висновок.

Слайд15. Що тобі відомо про лазери?

Слайд16. Побесідуймо.

Слайд17. Довідничок.

Слайд18. Навіщо ж сонечко тваринам?

Слайд19-20. Навіщо світло рослинам?

Слайд21.Гімнастика для очей.

Слайд22. Робота в підручнику.

Слайд23. Дай відповідь на запитання.

Слайд24. Розкажи.

Слайд25. Довідничок.

Слайд26. Робота в підручнику.

Слайд27-28. Чому сонячні промені бувають небезпечними?

Слайд29. Домашнє завдання .

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд30. Навіщо носити світловідбивні предмети?

Підсумок.

Рефлексія.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні