Каталог матеріалів

Урок №24 з географії для 6 класу за С. Коберніком, Р. Коваленко - Робота льодовиків та вітру. Вивітрювання.

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку «Географія» » з використанням навчального посібника С. Кобернік, Р. Коваленко (2023).

Урок №24. Робота льодовиків та вітру. Вивітрювання. Спостереження за наслідками різних видів вивітрювання у своїй місцевості.

Мета: дати учням розуміння процесів, пов'язаних із роботою льодовиків та вітром, які впливають на формування ландшафту та геологічну історію Землі, вивчити ролі льодовиків у створенні гірських ландшафтів, долин, озер, та інших природних форм, аналізувати вплив вітру на вивітрювання та ерозію поверхні землі, включаючи створення пісчаних дюн, каньйонів та інших геологічних утворень, оцінювати можливі вплив людської діяльності на процеси вивітрювання та руйнування природних утворень. Розглянути заходи та стратегії збереження та охорони природних ландшафтів, піддання впливу різними видами вивітрювання. Розвивати навички спостереження та аналізу природних процесів та їх впливу на навколишнє середовище.

Очікування результатів: ручні розуміють процеси формування ландшафту та природних утворень під впливом роботи льодовиків і вітру, здатні визначити природні фактори, які впливають на геологічну історію Землі, включаючи льодовики та вітер, ідентифікують природні форми, створені льодовиками, такі як долини, кари, озера, та форми вивітрювання, такі як пісчані дюни, каньйони тощо, проводять спостереження та дослідження наслідків різних видів вивітрювання в своєму районі, включаючи визначення природних процесів, які призводять до створення геологічних утворень, розуміють вплив людської діяльності на природний ландшафт та можливості збереження та охорони природних ресурсів.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд2. Організація класу.

Слайд3. Програма «Як почуває себе ненька Україна?» в прямому ефірі.

Слайд4. Робота в підручнику.

Слайд5. Слово вчителя.

Слайд6. Морена.

Слайд7. Скельні виступи, згладжені льодовиком, називають баранячі лоби.

Слайд8. Скупчення баранячих лобів – кучеряві скелі.

Слайд9. Робота в підручнику.

Слайд10. Слово вчителя.

Слайд11. Фігурні скелі – унікальні химерні витвори вітру, які нагадують то фігуру людини, то тварину, то казкові палаци.

Слайд12. Бархани (від. тюрк. – рухатися) – широкі рухомі асиметричні пагорби серпастої форми, звернені опуклістю проти вітру.

Слайд13. Дюни.

Слайд14. Робота в підручнику.

Слайд15. Гімнастика для очей.

Слайд16. Словничок.

Слайд17. Фізичне вивітрювання.

Слайд18. Хімічне вивітрювання.

Слайд19. Органічне вивітрювання.

Слайд20. Цікавинка.

Слайд21. Слово вчителя.

Слайд22. Відшукавши дані в засобах масової інформації, з’ясуй, що в наведених фактах є правдою, а що ні:

Слайд23. Домашнє завдання.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд24. Перевір себе.

Підсумок.

Рефлексія.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні