Каталог матеріалів

Урок №23 для 2 класу з інформатики - Правила безпечної роботи в Інтернеті.

«___»__________ 20___ року

Урок №23. Правила безпечної роботи в Інтернеті. Інформація для дітей та для дорослих. Приватна (особиста, сімейна) та публічна інформація. Авторство контенту (власне і чуже). Вікові обмеження на перегляд вмісту сторінок.

Мета: познайомити учнів з різницею в понятті приватна та публічна інформація, яким чином відбувається захист приватної інформації, з небезпеками, які можуть виникати при роботі в мережі; розвивати логічне мислення; формувати вміння діяти за інструкцією, планувати свою діяльність, аналізувати i робити висновки; виховувати інформаційну культуру учнів, уважність, акуратність, дисциплінованість.

Тип уроку: засвоєння нових знань;

Обладнання та наочність: комп’ютери, підручники, презентація, проектор.

Хід уроку

І. Організаційний етап

  • Привітання з класом
  • Повідомлення теми і мети уроку

ІІ. Мотивація навчальної діяльності

ІІІ. Актуалізація опорних знань

  • Повторення раніше вивченого матеріалу (Слайд10)
  1. З якими способами захисту інформації ми познайомились?
  2. В чому відмінність між паролем та PIN-кодом?
  3. Для чого варто встановлювати захист на смартфон, планшет, комп’ютер?

Вивчення нового матеріалу

Демонстрація навчальних слайдів. Розповідь вчителя.

Фізкультхвилинка

Усвідомлення набутих знань й формування вмінь та навичок

  • Практичне завдання (Слайд32)

Заняття з інтерактивною грою «Безпека в Інтернеті»

  • Релаксація

Підбиття підсумків уроку

  • Бесіда за питаннями (Слайд33)
    • Що таке приватна інформація?
    • Навіщо існує авторське право?
    • Що буде якщо порушувати авторське право?
    • Назви правила безпечного користування мережею. Чому так потрібно поводитись?
    • Наведи приклади коли користування мережею можуть становити небезпеку.
    • Що таке комп’ютерний вірус?
    • Що таке антивірус? Яка його мета?

Домашнє завдання

Складіть список з 10 предметів, які вас оточують в дома, і на вашу думку, захищені авторським правом.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні