Каталог матеріалів

Урок №23 для 5 класу з курсу "Здоров’я, безпека та добробут" за Н. Гущина - Особистий добробут. Потреби, бажання інтереси та цілі підлітка.

«____»___________20___ року

Конспект уроку інтегрованого курсу за підручником «Здоров’я, безпека та добробут». Автори: Гущина Н.І., Василашко І.П. для 5 класу за програмою НУШ

Урок №023. Особистий добробут. Потреби, бажання інтереси та цілі підлітка. Ресурси та можливості для задоволення власних потреб. Невідповідності власних потреб і можливостей.

Мета: знати складові власного бюджету, розпізнавати поняття «родинний бюджет», «фінансові ресурси», «доходи», «видатки»; вміти ефективно використовувати кошти, правильно розподіляти бюджет, створювати заощадження, визначати фінансові цілі та складати особистий бюджет; розвивати пізнавальний інтерес учнів, формувати їх науковий світогляд; розвивати; продовжити формувати навички роботи та спілкування в групі; формувати в школярів навички, необхідні для забезпечення власного економічного добробуту і добробуту своєї родини.

Очікувані результати: учень визначає свої потреби, бажання, інтереси та цілі; виявляє ризики невідповідності власних потреб і можливостей; обґрунтовує обмеженість ресурсів (зокрема, часу, здоров’я, фінансів); доводить, що здоров’я, безпека і добробут є підґрунтям успішного майбутнього.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Слайд 2. Організація класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

Слайд 3. Аутотренінг.

АОЗ (актуалізація опорних знань)

Слайд 4. Робота за підручником.

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 5. Робота з підручником.

Слайд 6. Вправа «Трибуна думок».

Слайд 7. Поміркуй, про які складники добробуту йдеться в кожній ситуації.

Слайд 8. Перегляньте відео.

Слайд 9. Гімнастика для очей.

Слайд 10. Дай відповіді на запитання.

Слайд 11. Словникова робота.

Слайд 12. Проаналізуй схему.

Слайд 13. Дай відповіді на запитання.

Слайд 14. Порівняй поняття бажання і потреба.

Слайд 15. Розглянь схему. Визнач свої потреби для кожного рівня.

Слайд 16. Вправа «Трибуна думок».

Слайд 17. Гімнастика для очей.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 18. Словникова робота.

Слайд 19. Вправа «Трибуна думок».

Слайд 20. Ознайомся зі статтею 27 Конвенції ООН про права дитини. Хто несе відповідальність за те, щоб потреби дитини були задоволені?.

Слайд 21. Вправа «Трибуна думок».

Слайд 22. Об’єднайтеся в пари. Проаналізуйте життєві ситуації. У чому ви вбачаєте невідповідність між бажаннями та можливостями? Про обмеження яких ресурсів ідеться?

Слайд 23. Перегляньте відео.

Слайд 24. Дай відповіді на запитання.

Слайд 25. Чи запроваджено у твоєму місті чи селі картку учня або школяра? Якщо так, то як ти її використовуєш?

Слайд 26. Переглянь приклад бюджету п’ятикласника. Доповни його в частині витрат таким чином, щоб можна було заощаджувати кошти.

Слайд 27. Склади власний бюджет. Визнач, яку частину твого бюджету становлять постійні витрати, змінні витрати та заощадження. За потреби скористайся порадами героїв мультфільму «Дитячий бюджет».

Слайд 28. Вправа «Трибуна думок».

Підсумок

Слайд 29. Домашнє завдання.

Рефлексія

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні