Каталог матеріалів

Урок №23 для 5 класу з літературного читання за В. Архиповою - Літературна казка. Жанрові ознаки літературної казки. Казка «Фарбований лис»

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________.20___ року

Конспект уроку Української літератури з використанням підручника «Українська література». Автори: Архипова В. П., Січкар С. І., Шило С. Б. (2022)» для 5 класу.

Урок №023. Літературна казка. Жанрові ознаки літературної казки. Казка «Фарбований Лис»

Мета: познайомити учнів із особливостями літературних казок; прочитати казку «Фарбований лис», висвітлити алегорію казки, її мораль; удосконалити навички виразно читати, виховувати почуття добра, милосердя, справедливості.

Очікувані результати: учень читає літературні казки у різний спосіб відповідно до мети читання; знаходить у казках відому й нову інформацію; визначає спільні та різні елементи змісту і форми подібних за певними структурними ознаками текстів; використовує заголовок для оптимізації роботи з текстом; переказує зміст казки відповідно до завдання; відповідає на запитання за змістом казок; формулює тему та основну думку казки.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Слайд 2. Організація класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

Слайд 3-6. Психологічне налаштування на урок. Вправа «Прогноз настрою».

АОЗ (актуалізація опорних знань)

Слайд 7. Слово дня.

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 8. Робота з підручником.

Слайд 9. Словникова робота.

Слайд 10. Як відрізнити літературну казку від народної?

Слайд 11. Рухлива вправа для очей.

Слайд 12. Пригадай.

Слайд 13. Робота з підручником.

Слайд 14. Збагачуй мовлення.

Слайд 15. Дай відповіді на запитання або виконай завдання.

Слайд 16. Рухлива вправа для очей.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 17. Читання із зупинками казки «Фарбований Лис», складання плану.

Слайд 18-23. Дай відповіді на запитання.

Підсумок

Слайд 24. Домашнє завдання.

Рефлексія.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні