Каталог матеріалів

Урок №22 для 1 класу з музичного мистецтва за Л. Аристовою - Зустрічаємо весну

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку музичного мистецтва з використанням навчального посібника «Мистецтво – Л. Аристова, Н. Чєн»

Урок №22. Зустрічаємо весну

Веснянки, пісні-заклички; музична фраза; музична грамота - нота «соль».

СММ: Ж. Колодуб «Веснянка», Ф. Мендельсон «Весняна пісня».

СОМ: О. Дарчук «Весна».

ХТД: укр. народ. п. «Вийди, вийди, сонечко» - розучування.

Мета: вчити: поняття «фраза», «музична фраза», «ноти в межах 1 октави», збагачувати знання учнів про красу музики; розвивати: емоційну сферу першокласників, співацькі навички, творчі здібності, фантазію учнів; виховувати: інтерес до творчості іноземних митців, інтерес до музики, композиторів-класиків.

Очікувані результати: здобувач освіти співає вокальні вправи, дитячі пісні (зокрема українська народна пісня «Вийди, вийди, сонечко» — розучування, гра з рухами) у відповідному настрої, характері; дотримується правил співу (постава, дихання); відтворює прості ритмічні послідовності (створені з половинних, четвертних та восьмих тривалостей); орієнтується в поняттях музичної грамоти (нота, нотний стан, звук, тривалості (ціла, половинна, чверть, восьма), метр, розмір), має уявлення про запис нотного тексту); виконує пісні «в ролях», відтворюючи образ мімікою, пластикою рухів; рухається в ритмі і темпі музики, узгоджує свої рухи з музичним супроводом (співом); придумує образи і створює їх знайомими засобами мистецької виразності; виконує твори мистецтва (співає, танцює, декламує тощо), які подобаються; сприймає твір мистецтва та висловлює враження, добирає із запропонованих слів співзвучні особистим емоціям; визначає темп (повільно, помірно, швидко); регістр (високий, середній, низький), динаміку (гучно, тихо), тембр (звучання хору та оркестру), характеризує мелодію; називає твори мистецтва, що змінюють або передають його/її настрій; презентує результати власної творчості (співає пісні, виконує танцювальні рухи); бере участь у колективному виконанні творчого задуму; дотримується правил творчої співпраці, вербально описує свій творчий задум; визначає, що вдалося, чи не вдалося у виконанні того, що було задумано.

Формування ключових компетентностей:

екологічної: спостереження, дослідження і відтворення довкілля та явищ природи засобами мистецтва;

уміння вчитися: формування уміння визначати власні художні інтереси, досягнення і потреби; прагнення доцільно використовувати свій час для пізнання, сприймання, творення мистецтва;

громадянської та соціальної: співпраці з іншими, використання мистецтва для отримання задоволення (впливу на власний емоційний стан).

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

Слайд2. Послухайте вірш та налаштуйтеся на роботу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

Слайд3. Сьогодні на уроці вас чекає відкриття

АОЗ (актуалізація опорних знань)

Слайд4-5. Пригадайте.

Слайд6. Рухлива вправа

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд7. Послухайте вірш «Весна» (авт. Н. Забіла).

Слайд8. Вправа «Мікрофон»

Слайд9. Слово вчителя

Слайд10. Послухайте: Ж. Колодуб «Веснянка».

Слайд11. Послухайте: Ф. Мендельсон «Весняна пісня».

Слайд12. Дайте відповіді на запитання.

Слайд13. Роздивіться картину.

Слайд14. Поміркуйте.

Слайд15. Фізкультхвилинка.

Слайд16-20. Слово вчителя

Слайд21. Запам’ятайте!

Слайд22. Послухайте українську народну пісню «Вийди, вийди сонечко».

Слайд23. Розучуємо текст пісні «Вийди, вийди сонечко».

Слайд24. Виконуємо пісню «Вийди, вийди сонечко».

Слайд25. Запам’ятайте!

Слайд26. Виконайте ритмічну вправу.

Слайд27. Гімнастика для очей

Слайд28. Секрети музичного мистецтва

Слайд29-31. Нотна грамота

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд32. Перевіряємо себе, граючись.

Підсумок

Рефлексія

Слайд33. Вправа «Все в твоїх руках»

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні