Каталог матеріалів

Урок №22 інтегрованого курсу "Здоров’я, безпека та добробут" для 7 класу. Автори: О. Шиян та ін. - Життєвий цикл людини.

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку інтегрованого курсу за підручником «Здоров’я, безпека та добробут». Автори: Шиян О. І., Волощенко О. В., Дяків В. Г., Козак О. П., Седоченко А. Б.

Урок №22. Життєвий цикл людини.

Мета: забезпечити знання про основні етапи життєвого циклу людини (дитинство, підлітковий вік, зрілість, старість) та їхні особливості.

Формувати розуміння фізичних, емоційних та соціальних змін, які відбуваються на кожному етапі життя.

Розвивати інтерес до дослідження власного розвитку та розуміння важливості здорового способу життя на кожному етапі життєвого циклу.

Сприяти вихованню поваги до людей різного віку та розумінню цінності кожного етапу життя.

Мотивувати учнів до особистісного розвитку та самопізнання, розглядаючи життєвий цикл як постійний процес навчання і зростання, допомогти учням краще зрозуміти зміни, які вони самі переживають або будуть переживати, а також допоможе виховати в них повагу до людей різного віку та цінувати різноманітність життєвого досвіду.

Очікуванні результати: учні зможуть назвати та описати основні етапи життєвого циклу людини (дитинство, підлітковий вік, дорослість, старість).

Зрозуміють фізичні, психологічні та соціальні зміни, що відбуваються на кожному етапі.

Розвиток емпатії та поваги:

Учні усвідомлять важливість кожного етапу життя та навчаться цінувати досвід людей різного віку.

Виховають у собі повагу до літніх людей та розуміння потреб людей різного віку.

Особистісний розвиток:

Учні задумаються про свій власний розвиток, планування майбутнього та важливість здорового способу життя для підтримки якості життя на всіх етапах.

Будуть більш свідомо ставитися до власного здоров'я та емоційного стану.

Формування життєвих навичок:

Учні отримають базові знання про те, як пристосовуватися до змін та викликів на різних етапах життя.

Вмітимуть розрізняти потреби та цілі, характерні для кожного вікового періоду.

Мотивація до самопізнання:

Учні зрозуміють значення постійного саморозвитку та навчання протягом життя.

Зацікавляться вивченням своїх емоцій, потреб і цілей, що допоможе їм краще адаптуватися до різних життєвих ситуацій.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд2. Організація класу.

Слайд3. Запам’ятай.

Слайд4. Словничок.

Слайд5-8. Давньогрецький філософ і математик Піфагор (VI ст. до н. е.) порівнював етапи життя з порами року.

Слайд9. Порівняння життєвого циклу людини з порами року є притаманним народній творчості та художній літературі багатьох народів. Як ви вважаєте, чому?

Слайд10. У сучасній міжнародній класифікації (2000 р.) визначені такі вікові етапи.

Слайд11-17. Характеристика вікових етапів життєвого циклу людини

Слайд18. Робота з підручником.

Слайд19. Гімнастика для очей.

Слайд20-21. Розгляньте малюнки. Обговоріть характеристики вікових етапів життєвого циклу людини.

Слайд22-23. Побесідуймо.

Слайд24. Вправа «Трибуна думок»

Слайд25. Порівняй.

Слайд26. Дай відповіді на запитання.

Слайд27. Висновок.

Слайд28. Розгляньте малюнки. Обговоріть характеристики вікових етапів життєвого циклу людини.

Слайд29. Домашнє завдання.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд30. Цікаво знати.

Підсумок.

Рефлексія.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні