Каталог матеріалів

Урок №22 з української літератури для 6 класу за В. Архиповою - Віршована мова. Стопа. Віршовий розмір

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку української літератури за підручником «Українська література». Автор: Архипова В. (2023)» для 6 класу за програмою НУШ.

Урок № 22.

Тема. Віршована мова. Стопа. Віршовий розмір

Мета: ознайомити із віршованими розмірами; учити читати поетичні твори відповідно до мети читання та інтонаційних особливостей; характеризувати вплив інтонації на зміст; розвивати навички визначення віршових розмірів; виховувати любов до рідного краю, почуття патріотизму, повагу до однокласників.

Очікувані результати:

формування предметних компетентностей: учень / учениця знає віршові розміри; читає поетичні твори відповідно до мети читання та інтонаційних особливостей; визначає віршові розміри в поезіях; характеризує вплив інтонації на зміст; аналізує зміст написаного з погляду цілісності та повноти викладу.

Обладнання та наочність: підручники, мультимедійна презентація.

Хід уроку

Організаційно-мотиваційний етап

Слайди 1-2.

Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку.

Актуалізація опорних знань.

Слайд 4. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 6. Гра «Так / Ні».

Слайд 8. Вислови припущення, як слово пов’язане з темою.

Вивчення нового матеріалу

Слайд 9. Відео.

Слайди 10-13. Читання статті «Віршові розміри» (с. 63-65).

Слайд 14. Схема.

Слайд 15. Гімнастика для очей.

Слайди 16-17. Як визначити віршовий розмір? (С. 64).

Слайд 18. Зверни увагу!

Слайди 19-21. Практикуємо. Спробуй визначити віршові розміри поданих нижче текстів (с. 65).

Слайди 22-23. Практикуємо. Спробуй визначити віршові розміри поданих нижче текстів (с. 65).

Слайди 24-25. Практикуємо. Спробуй визначити віршові розміри поданих нижче текстів (с. 65).

Закріплення вивченого

Слайд 26. Вправа Online.

Слайд 27. Питання – відповідь.

Слайд 28. Рефлексія. Вправа «5 питань».

Слайд 29. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні