Каталог матеріалів

Урок №22 з української літератури для 7 класу за О. Авраменко - Андрій Чайковський «За сестрою». Пригоди головного героя як основа її композиції

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку української літератури за підручником «Українська література». Автор: Авраменко О. (2024)» для 7 класу за програмою НУШ.

Урок № 22.

Тема. Андрій Чайковський «За сестрою». Пригоди головного героя як основа її композиції

Мета: сформувати в учнів системні знання про особливості композиції повісті Андрія Чайковського «За сестрою», зокрема про роль пригод головного героя в її побудові; розвинути вміння аналізувати сюжетні та позасюжетні елементи твору, визначати їхній вплив на розвиток дії та розкриття характерів персонажів; поглибити знання про жанр героїко-романтичної повісті та її характерних ознак на прикладі твору А. Чайковського; сформувати почуття патріотизму та гордості за свою історію й культуру через ознайомлення з творами українських письменників; виховувати морально-етичні якості учнів: мужність, відвага, вірність, милосердя на прикладі головного героя повісті.

Очікувані результати:

формування предметних компетентностей: учень/учениця визначає основні елементи композиції повісті: експозицію, зав’язку, розвиток дії, кульмінацію, розв’язку; з’ясовує роль пригод головного героя в побудові сюжету твору; визначає жанрові особливості героїко-романтичної повісті; пояснює значення позасюжетних елементів (пейзаж, портрети) для розкриття ідей твору.

Обладнання та наочність: підручники, мультимедійна презентація.

Хід уроку

Організаційно-мотиваційний етап

Слайди 1-2.

Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку.

Актуалізація опорних знань.

Слайд 5. Так / Ні.

Вивчення нового матеріалу

Слайд 7. Запам’ятай.

Слайд 8. Зауважте.

Слайди 9-10. Робота з текстом. Прочитайте речення з повісті та з’ясуйте, які образи-персонажі в них змальовано. Увідповідніть кожний уривок із прийомом творення художнього образу-персонажа.

Слайд 11. Гімнастика для очей.

Слайд 12. Опрацювання статті «Теорія літератури» на с. 67.

Слайди 13-15. Опрацювання статті «Теорія літератури» на с. 67-68.

Слайд 20. Робота в парах.

Слайд 21. Варіант відповіді.

Слайд 16. Аналізуємо прочитане.

Слайд 17. Заповніть таблицю.

Слайд 18. Творча майстерня.

Закріплення вивченого

Слайди 19-20. Тестові завдання з однією правильною відповіддю.

Слайд 21. Тестове завдання на відповідність.

Слайд 22. Рефлексія. Вправа «Відкритий мікрофон».

Слайд 23. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні