Каталог матеріалів

Урок №21 для 5 класу з курсу "Здоров’я, безпека та добробут" за Н. Гущина - Моє дозвілля. Дозвілля та способи його проведення

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку інтегрованого курсу за підручником «Здоров’я, безпека та добробут». Автори: Гущина Н.І., Василашко І.П. для 5 класу за програмою НУШ

Урок №021. Моє дозвілля. Дозвілля та способи його проведення. Активний відпочинок підлітків у різні пори року та правила безпеки.

Мета: розширити знання учнів про пасивний і активний відпочинок; обговорити яке буває дозвілля; як слід одягатися для активного відпочинку; наголосити на правилах активного відпочинку.

Очікувані результати: учень виявляє зацікавлення до тривалої систематичної діяльності (хобі, спорт) та наполегливість у досягненні мети; аналізує негативний вплив недотримання правил/інструкцій безпечної поведінки на збереження життя і здоров’я; обґрунтовує необхідність уникнення місць підвищеної небезпеки; розпізнає приклади поведінки, дружньої до навколишнього середовища; обирає продукти харчування, способи проведення дозвілля, відповідний одяг тощо, які приносять задоволення і користь для здоров’я, безпеки і добробуту; аналізує вибір свій та інших осіб з урахуванням користі і задоволення (радості) для здорового, безпечного життя.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Слайд 2. Організація класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

Слайд 3. Аутотренінг.

АОЗ (актуалізація опорних знань)

Слайд 4. Робота за підручником.

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 5. Вправа «Трибуна думок».

Слайд 6. Розглянь світлини. Визнач, хто відпочиває активно, а хто пасивно.

Слайд 7. Гімнастика для очей.

Слайд 8. Робота з підручником.

Слайд 9-10. Вправа «Трибуна думок».

Слайд 11. Розучи комплекс вправ та виконуй його, коли доводиться довго сидіти. Запропонуй свої ідеї вправ. Оформи розроблений комплекс вправ на окремому аркуші та розмісти його в куточку, де зазвичай виконуєш домашні завдання.

Слайд 12. Ознайомся з історією. Дай відповіді на запитання.

Слайд 13. Гімнастика для очей.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 14. Розглянь світлини. Які види активного відпочинку можна організувати у місцевості твого проживання? Як відпочиває твоя родина влітку та взимку?

Слайд 15. Дай відповіді на запитання.

Слайд 16. Поміркуй, як ти вчиниш у наведених ситуаціях.

Слайд 17-18. Проаналізуй інформацію щодо правил безпечної поведінки на льоду. Які поради були тобі відомими, а які — новими? Поміркуй, якими навичками безпечної поведінки на льоду ти володієш.

Слайд 19. Використовуючи інформацію, склади послідовність дій у наведених ситуаціях відповідно до формули безпеки: Передбачати→Уникати→Діяти.

Слайд 20. Перегляньте відео. Запам’ятайте, як необхідно діяти в небезпечних ситуаціях, щоб зберегти життя та здоров’я.

Слайд 21. Складіть пам’ятку щодо дій, коли.

Підсумок

Слайд 22. Домашнє завдання.

Рефлексія

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні