Каталог матеріалів

Урок №21 з етики для 6 класу за Мелещенко Т. В. - Інклюзія. Як долати бар’єри й залучати всіх. Етика у спілкуванні з людьми, які мають інвалідність.

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку «Етика» з використанням навчального посібника Мелещенко Т. В., Желіба О. В., Бакка Т. В., Ашортіа Є. Д., Козіна Л. Є.

Урок №21. Інклюзія. Як долати бар’єри й залучати всіх. Етика у спілкуванні з людьми, які мають інвалідність.

Мета: розширити розуміння учнів про те, як створити відкрите та прийнятне середовище для всіх членів суспільства, незалежно від їхніх індивідуальних особливостей, пояснити та обговорити сутність інклюзії як принципу, спрямованого на включення всіх людей у різні сфери життя, визначити фізичні, соціальні та інших бар'єрів, які можуть ускладнювати участь людей із інвалідністю в житті суспільства, аналізувати ініціативи та програми, спрямованих на подолання бар'єрів у різних сферах суспільства, зосередитися на важливості поваги, толерантності та емпатії у взаємодії з людьми із інвалідністю, розглянути приклади позитивного спілкування та підтримки.

Очікуванні результати: учні здатні чітко визначати та пояснювати основні принципи інклюзії та її значення для створення справедливого суспільства, мають здатність ідентифікувати різні види бар'єрів, які ускладнюють участь людей із інвалідністю у різних сферах життя, розуміють важливість етичного спілкування з людьми із інвалідністю та мати практичні навички виявлення та подолання комунікативних бар'єрів, виявляють позитивне ставлення до різноманітності та виявляти готовність приймати кожного члена суспільства, незалежно від його індивідуальних особливостей.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд2. Організація класу.

Слайд3. Прочитай діалог. Чому Алана панікує?

Слайд4. Вправа «Трибуна думок»

Слайд5. Поміркуй.

Слайд6. Робота в підручнику.

Слайд7. Побесідуймо.

Слайд8. Розглянь схему. Поясни, чому ці категорії людей мають обмежені можливості.

Слайд9. Словничок.

Слайд10. Слово вчителя.

Слайд11. Вправа «Трибуна думок»

Слайд12. Робота в підручнику.

Слайд13. Розглянь світлини. Для яких категорій людей зроблені ці застосунки?

Слайд14. Вправа «Трибуна думок»

Слайд15. Слово вчителя.

Слайд16. Фізична інклюзія.

Слайд17. Академічна інклюзія.

Слайд18. Соціальна інклюзія.

Слайд19. Гімнастика для очей.

Слайд20. Вправа «Трибуна думок»

Слайд21. Робота в підручнику.

Слайд22. Вправа «Трибуна думок»

Слайд23. Факт, над яким варто замислитися.

Слайд24-26. Відомі українські параолімпійці.

Слайд27-29. Під час спілкування з людьми, які мають різні порушення здоров’я, варто дотримуватися таких порад:

Слайд30. Робота в підручнику.

Слайд31. Слово вчителя.

Слайд32. У Швейцарії створили інвалідний візок.

Слайд33. Для людей з проблемами зі слухом створений слуховий апарат.

Слайд34. Шрифт Брайля.

Слайд35. Дай відповідь на запитання.

Слайд36. Домашнє завдання.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд37. Дай відповіді на запитання.

Підсумок.

Рефлексія.

04.02.2024 в 18:34
Не завантажує придбаний матеріал!!!
Адміністратор Юлія
05.02.2024 в 14:19
Добрий день. Була технічна неполадка, уже все працює.