Каталог матеріалів

Урок №20 з біології для 7 класу. П. Балан, О. Козленко - Вищі рослини багатоклітинні організми з тканинами та органами.

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку за підручником за підручником «Біологія». Автори: Павло Балан, Олександр Козленко, Людмила Остапченко, Ольга Кулініч, Людмила Юрченко для 7 класу за програмою НУШ (до підручника 2024 року випуску)

 

Урок №20.

Тема. Діатомові водорості. Яка роль водоростей у природних екосистемах та житті людини.

Мета: ознайомити учнів із поняттям вищих рослин як багатоклітинних організмів, що мають спеціалізовані тканини та органи; пояснити будову вищих рослин, їхнє розмаїття, а також функції основних тканин; формувати уявлення про роль органів рослин (корінь, стебло, листок, квітка) у їх життєдіяльності; розвивати навички аналізу та класифікації організмів за їх будовою, а також вміння порівнювати рослинні організми з іншими групами живих істот; виховувати екологічну свідомість через розуміння важливості вищих рослин для екосистем і життя на Землі.

Очікувані результати:

Знати:

  • Основні ознаки вищих рослин як багатоклітинних організмів.
  • Будову вищих рослин (корінь, стебло, листок, квітка) та функції кожного органу.
  • Поняття тканин у рослин та їхні типи (покривні, провідні, фотосинтезуючі тощо).
  • Основні групи вищих рослин (папороті, хвощі, мохи, квіткові рослини) та їх характеристики.
  • Важливість вищих рослин у природних екосистемах та їх значення для життя на Землі.

Вміти:

  • Розпізнавати органи та тканини вищих рослин на прикладах.
  • Пояснювати функції окремих органів і тканин у життєдіяльності рослин.
  • Порівнювати різні типи вищих рослин за будовою та функціями органів.
  • Аналізувати взаємозв’язки між будовою рослини та її функціями.
  • Застосовувати знання для оцінки ролі рослин у екосистемах та їхнього впливу на довкілля.

Обладнання: мультимедійний комплект.

 

 

 

Хід уроку

Організація класу.

Слайд 2. Організація класу. 

Актуалізація опорних знань. Мотивація навчальної діяльності.

Слайд 3. Вправа «Мікрофон».

Слайд 4. Вправа «Мікрофон».

Слайд 5. Міркую.

Вивчення нового матеріалу.

Слайд 6. Слово вчителя.

Слайд 7. Робота над схемою.

Слайд 8. Робота над схемою.

Слайд 9-10. Слово вчителя.

Слайд 11. Виконуємо завдання.

Слайд 12-13. Слово вчителя.

Слайд 14. Цікаво знати.

Слайд 15. Гімнастика для очей.

Слайд 16. Слово вчителя.

Слайд 17. Слово вчителя.

Слайд 18. Слово вчителя.

Слайд 19. Робота над схемою.

Слайд 20. Слово вчителя.

Слайд 21. Робота над схемою.

Слайд 22. Узагальнюємо.

Закріплення вивченого.

Слайд 23. Поміркуйте.

Слайд 24. Поміркуйте.

Слайд 25. Вправа «Мікрофон».

Слайд 26. Рефлексивна мозаїка.

Слайд 27. Домашнє завдання.

Підсумок. Рефлексія.

Слайд 28. Рефлексія.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні