Каталог матеріалів

Урок №20 для 5 класу з курсу "Здоров’я, безпека та добробут" за Воронцовою Т. В. - Суспільні норми.

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку інтегрованого курсу за підручником «Здоров’я, безпека та добробут». Автори: Тетяна Воронцова, Володимир Пономаренко, Ірина Лаврентьєва, Олена Хомич для 5 класу за програмою НУШ

Урок №020. Суспільні норми.

Мета: дати дітям розуміння того, що стосунки у суспільстві регулюються певними правилами, нормами і законами; з'ясувати деякі наслідки їх порушень; нагадати про права та обов’язки дітей.

Очікувані результати: учні розповідають для чого потрібні правила; пояснюють різницю між поняттями «правило», «право», «права»; називають деякі права і обов’язки дітей.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Слайд 2. Організація класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

Слайд 3. Аутотренінг.

АОЗ (актуалізація опорних знань)

Слайд 4. Зворотний зв'язок.

Слайд 5. § 19. Суспільні норми.

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 6. Вправа «Відкритий мікрофон».

Слайд 7. Перейдіть за QR-кодом і подивіться відео про один день без правил. Обговоріть, чому правила важливі?

Слайд 8. Вправа «Трибуна думок».

Слайд 9. Розгляньте мал. 60 «Правила класу» і порівняйте їх із правилами вашого класу. Обговоріть, яких правил вам дотримувати легко, а яких — складно.

Слайд 10. Робота в групі.

Слайд 11. Гімнастика для очей.

Слайд 12. Робота з підручником.

Слайд 13. Перейдіть за QR-кодом і подивіться перший епізод освітнього серіалу «Хумра. Історія про права людини».

Слайд 14. Вправа «Трибуна думок».

Слайд 15. Робота з підручником.

Слайд 16. Проведіть мозковий штурм. Уявіть, що вам доручили відповідальну роботу — скласти перелік прав, якими могли б користуватися всі діти. Що ви запропонували б? Оформіть результат за прикладом на мал. 61.

Слайд 17. Робота з підручником.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 18. Вправа «Трибуна думок».

Слайд 19. Оберіть найважливіші, на вашу думку, права й обов’язки дитини та створіть пам’ятки про це.

Слайд 20. Гімнастика для очей.

Слайд 21. Робота з підручником.

Слайд 22. Розгляньте мал. 63, 64. Обговоріть, у якій ситуації є порушення моральної норми і якої саме?

Слайд 23. Вправа «Трибуна думок».

Підсумок

Слайд 24-26. Мозаїка завдань до теми.

Слайд 27. Оцініть свої досягнення.

Слайд 28. Домашнє завдання.

Рефлексія

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні