Каталог матеріалів

Урок №20 з етики для 6 класу за Мелещенко Т. В. - Духовність і релігійність. Як проявляти повагу до релігійних почуттів віруючих. Толерантність - одна з умов співжиття української спільноти

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку «Етика» з використанням навчального посібника Мелещенко Т. В., Желіба О. В., Бакка Т. В., Ашортіа Є. Д., Козіна Л. Є.

Урок №20. Духовність і релігійність. Як проявляти повагу до релігійних почуттів віруючих. Толерантність - одна з умов співжиття української спільноти.

Мета: розвивати у учнів усвідомлення значення духовності та релігійності у житті людини, формувати навички поваги до релігійних почуттів віруючих та виховувати толерантне ставлення до різних релігій і переконань для сприяння гармонійному співжиттю в українській спільноті, пояснити, що духовність та релігійність є важливими складовими людської ідентичності та культурного спадку, що в українському суспільстві існують різні релігійні та культурні традиції. Визначити терміни "духовність" та "релігійність".

Обговорити ролі релігійних цінностей у формуванні особистості, важливості поваги до релігійних переконань і почуттів інших людей.

Очікуванні результати: учні мають глибоке розуміння основних принципів власної релігії або духовної практики, здатні аналізувати та висловлювати свої власні думки та переконання, розвивають моральні цінності та етичні принципи на основі власної духовності, вміють застосовувати ці принципи у повсякденному житті. Поважають право кожної особи на віру та духовний шлях, розуміють погляди та переконання інших, навіть якщо вони відрізняються від ваших власних, проявляють терпимість до різних релігій та духовних переконань. Відхиляють будь-яку форму дискримінації на підставі релігії чи духовних переконань.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд2. Організація класу.

Слайд3. Прочитай діалог. Чи можуть люди різних релігійних спільнот дружити? Чому?

Слайд4. Словничок.

Слайд5. Поясни, як ти розумієш вислів.

Слайд6. Вправа «Трибуна думок»

Слайд7. Поясни, як ти розумієш вислів.

Слайд8. Слово вчителя.

Слайд9. Факт, над яким варто замислитися.

Слайд10. Вправа «Трибуна думок»

Слайд11. До якої релігії себе відносять українці.

Слайд12. Стаття 18 Загальної декларації прав людини.

Слайд13. Вправа «Трибуна думок»

Слайд14. Слово вчителя.

Слайд15. Синагога «Золота Роза» у Дніпрі.

Слайд16. Мечеть «Ар-Рахма» Церква Різдва Христового у Києві.

Слайд17. Церква Різдва Христового у Києві у Тернополі.

Слайд18. Вправа «Трибуна думок»

Слайд19. Факт, над яким варто замислитися.

Слайд20. Гімнастика для очей.

Слайд21. Слово вчителя.

Слайд22. Поміркуй.

Слайд23. Пригадай.

Слайд24. Декларація прав людини Стаття 3.2.

Слайд25. Вправа «Трибуна думок»

Слайд26-27. Робота в підручнику.

Слайд28. Словничок.

Слайд29. Робота в підручнику.

Слайд30. Дай відповіді на запитання.

Слайд31. Поясни, як ти розумієш вислів.

Слайд32. Вправа «Трибуна думок»

Слайд33. Домашнє завдання.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд34. Дай відповіді на запитання

Підсумок.

Рефлексія.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні