Каталог матеріалів

Урок №19 для 5 класу з музичного мистецтва за Масол Л. М. - Театр відчиняє двері

 «____»___________ 20___ року

Конспект уроку музичного мистецтва з використанням навчального посібника «Мистецтво – Л. Масол, О. Просіна»

Урок №19. Театр відчиняє двері

Театр і його види: драматичний, ляльковий, музичний. Становлення театру. Комедія дель-арте. Пантоміма (міміка, жестикуляція)

Сприймання: Р. Шуман. «Карнавал»: «П’єро», «Арлекін», «Панталон і Коломбіна»

Портрет митця: Р. Шуман»

Мета: виховання в учнів емоційно-ціннісного ставлення до мистецтва та дійсності, розвиток мистецьких художніх інтересів, естетичних потреб; формування системи мистецької грамотності, яка відображає видову, жанрову, стильову специфіку і взаємодію мистецтв; розвиток умінь сприймання, інтерпретації та оцінювання творів мистецтва й художніх явищ; стимулювання здатності учнів до художньо-творчого самовираження в мистецькій діяльності, до здійснення мистецької комунікації; розвиток художніх мистецьких здібностей, креативного мислення, творчого потенціалу; формування потреби в естетизації середовища та готовності до участі в соціокультурному житті.

Обладнання: мультимедійний комплект

 

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд3. Поміркуйте.

Слайд4-11. Слово вчителя

Слайд12. Гра-пантоміма «Відгадайте персонажа». Перетворіться на міма і зімпровізуйте німу сценку, яку треба розшифрувати.

Слайд13-17. Театральна грамота

Слайд18. Визначте за мімікою і жестами, що означають ці повідомлення. Пофантазуйте і придумайте свої смайлики із виразною мімікою і жестами.

Слайд19-21. Слово вчителя

Слайд22. Розгляньте схему глядацької зали театру.

Слайд23-25. Слово вчителя.

Слайд26. Схарактеризуйте театральних персонажів, зображених у живописі та скульптурі. Зверніть увагу на рухи, жести. Що особливого в їхніх костюмах?

Слайд27. Робота в парах. Гра «Озвуч картину». Уявіть себе персонажами картини «П’єро і Арлекін». Зімпровізуйте пантоміму — сценку-діалог.

Слайд28. Гімнастика для очей.

Слайд29-32. Портрет митця. Роберт Шуман

Слайд33. Прослухайте: Роберт Шуман. «П’єро»

Слайд34. Прослухайте: Роберт Шуман. «Арлекін»

Слайд35. Прослухайте: Роберт Шуман. «Панталоне і Коломбіна».

Слайд36. Обговоріть.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд37-40. Мистецька скарбничка

Слайд41. Узагальнюємо, аргументуємо, систематизуємо

Підсумок

Слайд42-43. Самостійне дослідження, медіапошук

Слайд44-45. Фантазуємо, експериментуємо, діємо

Рефлексія

Слайд46. Рефлексія «5 пальців»

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні