Каталог матеріалів

Урок №19 з української літератури для 6 класу за В. Архиповою - Леся Українка «Тиша морська». Захоплення красою природи. Дослідження поезії «Співець»

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку української літератури за підручником «Українська література». Автор: Архипова В. (2023)» для 6 класу за програмою НУШ.

Урок № 19.

Тема. Леся Українка «Тиша морська». Захоплення красою природи. Дослідження поезії «Співець»

Мета: ознайомити з поезіями «Тиша морська» та «Співець»; визначати основні мотиви в поезіях, знаходити цитати з тексту на підтвердження своєї думки; визначати художні образи (зорові та слухові) та художні засоби (епітети, персоніфікації, порівняння); учити розв’язувати тестові завдання з однією правильною відповіддю та на відповідність; розвивати навички читання ліричних творів відповідно до інтонаційних особливостей; толерантно реагувати, використовуючи формули мовного етикету, етично висловлювати власне ставлення до почутого.

Очікувані результати: визначає основні мотиви в поезіях, знаходить цитати з тексту на підтвердження своєї думки; визначає художні образи (зорові та слухові) та художні засоби (епітети, персоніфікації, порівняння); розв’язує тестові завдання з однією правильною відповіддю та на відповідність; пояснює вплив поезії на формування власного естетичного смаку, читацьких інтересів.

Обладнання та наочність: підручники, мультимедійна презентація.

Хід уроку

Організаційно-мотиваційний етап

Слайди 1-2.

Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку.

Актуалізація опорних знань.

Слайд 4. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 6. Online завдання.

Вивчення нового матеріалу

Слайди 8-9. Налаштування на читання поезії.

Слайд 10. Прочитайте/прослухайте ліричний вірш «Тиша морська» (c. 57) і розкажіть, як героїня сприймає морські краєвиди (відео створено за допомогою ШІ).

Слайди 11-12. Тестові завдання. Перевірка прочитаного/прослуханого.

Слайд 13. Аналізуємо прочитане/прослухане.

Слайд 14. Гімнастика для очей.

Слайди 15-19. Читання поезії «Співець» (с. 58-59).

Слайд 20. Визнач основний мотив вірша. Як думаєш, із якою метою написаний твір? Він сумний чи веселий?

Слайд 21. Перевір себе.

Слайд 22. Назви ліричні образи поезії. Символами чого вони є?

Слайд 23. Якими художніми засобами змалювала поетеса образи в поезії?

Слайди 24-25. Перевіряємо прочитане.

Слайди 26-28. Познайомся з авторкою (с. 60-61).

Слайд 29. Розглянь інфографіку. Якою ти уявляєш Лесю Українку? Як думаєш, що сприяло тому, щоб Лариса Петрівна Косач стала видатною поетесою?

Закріплення вивченого

Слайди 30-31. Тестове завдання на відповідність.

Слайд 32. Рефлексія. Вправа «Інтерв’ю».

Слайд 33. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні