Каталог матеріалів

Урок №18 для 1 класу з музичного мистецтва за Л. Аристовою - Запрошує театр

«____»___________.20___ року

Конспект уроку музичного мистецтва з використанням навчального посібника «Мистецтво – Л. Аристова, Н. Чєн»

Урок №18. Запрошує театр

Опера, соліст/солістка, хор; музична грамота (розташування нот).

СММ: М. Лисенко опера «Коза- Дереза» (фрагменти: пісня Кози; пісня Лисички; Зайчик та Лисичка).

СМ: м/ф «Коза-Дереза» (проєкт «З любов’ю до дітей»).

ХТД: М. Лисенко. Теми з опери «Коза-Дереза»: пісня Лисички, пісня Кози — розучування пісні на вибір першокласників.

Мета: надати учням уявлення про оперу як музично-театральний твір, на прикладі дитячої опери М. Лисенка «Коза-Дереза», що спілкується з глядачами вокальною мовою; дати поняття хор, соліст. Розвивати інтерес до народних пісень, вміння інтерпретувати музичний твір, вокально-хорові виконавські навички; образно мислити під час слухання музичних творів, розвивати в учнів уміння сприймати музику та визначати засоби її виразності. Виховувати інтерес до музики українських композиторів і творів, написаних за сюжетами народних казок, ціннісне відношення до оперного жанру.

Очікувані результати: здобувач освіти співає вокальні вправи, дитячі пісні (зокрема музичний фольклор — М. Лисенко Теми з опери «Коза-Дереза»: пісня Лисичка, пісня Кози — розучування пісні на вибір першокласників) у відповідному настрої, характері; дотримується правил співу (постава, дихання); відтворює прості ритмічні послідовності (створені з половинних, четвертних та восьмих тривалостей); орієнтується в поняттях музичної грамоти (нота, нотний стан, звук, тривалості (ціла, половинна, чверть, восьма), метр, розмір), має уявлення про запис нотного тексту); виконує пісні «в ролях», відтворюючи образ мімікою, пластикою рухів; рухається в ритмі і темпі музики, узгоджує свої рухи з музичним супроводом (співом); придумує образи і створює їх знайомими засобами мистецької виразності; виконує твори мистецтва (співає, малює, танцює, декламує тощо), які подобаються; сприймає твір мистецтва та висловлює враження, добирає із запропонованих слів співзвучні особистим емоціям; визначає темп (повільно, помірно, швидко); регістр (високий, середній, низький), динаміку (гучно, тихо), тембр (звучання хору та оркестру), характеризує мелодію; називає твори мистецтва, що змінюють або передають його/її настрій; презентує результати власної творчості (співає пісні, виконує танцювальні рухи); бере участь у колективному виконанні творчого задуму; дотримується правил творчої співпраці, вербально описує свій творчий задум; визначає, що вдалося, чи не вдалося у виконанні того, що було задумано.

Формування ключових компетентностей:

екологічної: спостереження, дослідження і відтворення довкілля та явищ природи засобами мистецтва;

уміння вчитися: формування уміння визначати власні художні інтереси, досягнення і потреби; прагнення доцільно використовувати свій час для пізнання, сприймання, творення мистецтва;

громадянської та соціальної: співпраці з іншими, використання мистецтва для отримання задоволення (впливу на власний емоційний стан)

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

Слайд2. Послухайте вірш та налаштуйтеся на роботу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

Слайд3. Сьогодні на уроці вас чекає відкриття

АОЗ (актуалізація опорних знань)

Слайд4. Вправа «Асоціації»

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд5. Слово вчителя

Слайд6. Запам’ятайте!

Слайд7-8. Слово вчителя

Слайд9-10. Запам’ятайте!

Слайд11-14. Опера – це …

Слайд15-16. Слово вчителя

Слайд17. Послухайте: М. Лисенко. Пісня Кози з опери «Коза-Дереза».

Слайд18. Послухайте: «Пісня Лисички» з дитячої опери М. Лисенка «Коза-Дереза».

Слайд19. Послухайте: М. Лисенко. «Зайчик і Лисичка» з опери «Коза-Дереза».

Слайд20. Порівняйте прослухану музику Кози та Лисички.

Слайд21. Рухлива вправа

Слайд22. Секрети музичного мистецтва

Слайд23. Полічіть, скільки поверхів у будинку, де живуть нотки.

Слайд24. Фізкультхвилинка.

Слайд25. Розучуємо текст «Пісні Кози».

Слайд26. Виконання «Пісні Кози»

Слайд27. Розучуємо текст «Пісні Лисички».

Слайд28. Виконання «Пісні Лисички»

Слайд29. Гімнастика для очей

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд30. Перегляньте мультфільм-пісню «Коза-Дереза».

Підсумок

Рефлексія

Слайд31. Покажи цеглинкою LEGO з яким настроєм ти завершуєш урок

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні