Каталог матеріалів

Урок №18 для 2 класу образотворчого мистецтва за Калініченко О. В. - Основні поняття: художникдекоратор, театральна декорація, рельєф

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________.20___ року

Урок №18 Основні поняття: художник-декоратор, театральна декорація, рельєф. СМ: декорації з рельєфними поверхнями. ХТД: створення рельєфної композиції для декорації до вистави «Птахи у лісовій школі» (пластилін). Колективна робота: поєднання готових робіт у спільну композицію

Мета: надавати учням початкові знання про театр, як вид мистецтва та відомості про діяльність художника в театрі; закріпити поняття «рельєф», «декорація», «художник-декоратор»; розвивати вміння насолоджуватися творами театрально-декораційного мистецтва, аналізувати їх; формувати естетичні почуття, смак; прищеплювати зацікавленість працею театральних художників, пошану до неї. 

Обладнання: мультимедійний комплект, пластилін, стеки, дощечка ліплення.

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

Слайд2. Послухайте вірш та налаштуйтеся на роботу

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

Слайд3. Відгадайте загадку.

Слайд4. Які асоціації викликає слово «Театр»?

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Слайд5-8. Історія виникнення театру

Слайд9. Минуло багато років. Змінився світ, люди і театр.

Слайд10. А театральний художник завжди пам'ятає про те, що сцена — це наповнений емоціями простір для гри акторів.

Слайд11. Художники-декоратори не тільки малюють декорації, а й створюють для театральних вистав рельєфні зображення.

Слайд12. Розгляньте декорацію і знайдіть на ній рельєф.

Слайд13-17. Відгадайте загадку та дізнайтесь, чиє рельєфне зображення ми будемо виконувати.

Слайд18. Фізкультхвилинка.

Практична діяльність учнів

Слайд19. Інструктаж. Правила роботи з пластиліном

Слайд20-21. Створіть рельєфну композицію для декорації до вистави «Птахи у лісовій школі» (пластилін). Для цього потрібно прикріпити свій рельєф із зображенням птаха на картон однакового розміру — квадратний або прямокутний.

Слайд22-23. Послідовність створення рельєфної композиції для декорації до вистави «Птахи у лісовій школі» (пластилін).

Підсумок

Слайд24. Рухлива вправа

Слайд25. Продемонструйте власні вироби.

Слайд26. Прочитайте свою улюблену українську народну казку. Поміркуйте, які декорації можна створити для вистави за нею на сцені шкільного театру.

Рефлексія

Слайд27. Рефлексія. Вправа «Відкритий мікрофон»

 

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні